"У нас копнякова демократія", — друзі Каті Гандзюк про розгляд її справи

"У нас копнякова демократія", — друзі Каті Гандзюк про розгляд її справи

"У нас копнякова демократія", — друзі Каті Гандзюк про розгляд її справи
Катерина Гандзюк. Фото: Facebook/Олег Зайченко

Чим більше говорити про історію Каті Гандзюк, тим більше хтось задумається перш ніж вчинити злочинні дії проти журналістів, вважають її друзі. Про "копнякову демократію" та про те, як рухається справа Гандзюк у програмі «Сьогодні. Головне» розповів журналіст, друг Катерини Іван Антипенко.

«Ми познайомились на херсонському майдані. Якою була і якою залишиться у моїй пам’яті Катя? Завжди з гострим слівцем. Це багато хто відзначає. Це не можна забути. Дуже розумна. Не терпима до брехні, до тупості, до корупції, до якихось негативних рис в українській владі, які ми всі не любимо, але іноді боїмося про це відкрито сказати. Так от Катя не боялася про це відкрито говорити», - згадує Іван Антипенко.

У день народження Каті Гандзюк 17 червня її друзі постили її публікації.

«Я сьогодні проглянув і згадав ще раз, як вона могла писати – розумно, гостро, завжди цікаво. Мені було з нею легко. Ми завжди знаходили спільну мову, тому що Катя об’єднувала навколо себе людей, які мають певне почуття гумору. У нас не було якихось ділових стосунків, переважно це були дружні стосунки через те, що ми мали спільні погляди, займалися публічною діяльністю: я - журналістикою, Катя - більше політикою. Перетиналися як журналіст і експерт у питаннях комунікаційних, потім - у питаннях міської влади, тому доволі легко ми з нею товаришували», - розповів Іван Антипенко.

Найбільше Катерина Гандзюк критикувала поліцію та махінації обласної влади. Не цуралася вона і гострого слова стосовно політиків всеукраїнського рівня, до народних депутатів, які представляли Херсонську область. Іван Антипенко говорить, що це завжди були викривальні, розслідувальні публікації у стилі журналістів – розслідувачів. Але це були публікації з акцентами на важливих деталях, які вона, маючи великий досвід у політиці з юних років, знала і могла підсвітити їх таким чином, щоб було зрозуміло, про кого йдеться і що вона в темі.

«Звичайно, не можливо бути задоволеним вироком – 3 і навіть 6 років для людей, які фактично організували вбивство. Але про це вже багато сказано - переказано. Такі реалії української судової системи, правоохоронних органів, що маємо такі терміни для них. Якщо говорити - справедливо чи ні? Це, знаєте, - філософські роздуми. Звичайно, я вважаю, що терміни могли б бути більшими. Так само я вважаю, що максимальний термін має бути і для замовників. Але є суд, є тривалий процес, є багато сторін», - говорить Іван Антипенко.

За його словами, наразі - середина судового розгляду, але, можливо, він затягнеться. Зараз триває дослідження доказів, переглядають відео слідчих експериментів. На останньому дослідженні свідки і обвинувачувані підтвердили те, що вони раніше казали в суді: з ким вони зустрічались, з ким говорили, які були зв’язки.

Справа Каті, говорять її друзі, вплинула на суспільство. За останній час, каже журналіст, жорстоких нападів чи випадків із застосуванням фізичної сили до громадських діячів не було.

«Чим більше ми будемо говорити про історію Каті, тим краще. У нас таке суспільство – копнякова демократія. Треба постійно це підсвічувати, зокрема акціями, публічними виходами в медіа. Чим більше ми будемо про це говорити, тим більше хтось задумається перш ніж вчинити якісь злочинні дії проти журналістів, громадських діячів, публічних осіб», - каже Іван Антипенко.

Що відомо

  • У липні 2018 року херсонську активістку Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою. За чотири місяці після шпиталізації вона померла.
  • Замовником вбивства, за офіційними даними, нині вважається лише ексголова Херсонської облради Владислав Мангер. При цьому друзі та родичі Гандзюк вважають, що до злочину причетні також ексочільник Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, його заступник Євген Рищук і правоохоронці, які допомагали тікати Олексію Левіну, якого вважають організатором злочину.
  • Адвокатка потерпілої сторони Євгенія Закревська вважає, що суд може оголосити вирок у справі про вбивство херсонської активістки і заступниці міського голови Катерини Гандзюк до кінця 2021 року.
  • 3 грудня стало відомо, що фігуранта справи щодо вбивства херсонської активістки та заступниці міського голови Катерини Гандзюк Ігоря Павловського відпустили з-під варти.
  • Печерський суд зобов'язав Міністерство юстиції провести перевірку в київському СІЗО. Обвинувачений у справі Олексій Левін поскаржився, що не отримує належну медичну допомогу.
  • 11 травня Дніпровський районний суд Києва відхилив подання адвокатів та залишив Владислава Мангера та Олексія Левіна під вартою.
  • 15 червня Дніпровський райсуд Києва відхилив клопотання захисту підозрюваних у вбивстві активістки Катерини Гандзюк Владислава Мангера та Олексія Левіна щодо зміни їм запобіжного заходу та залишив фігурантів справи під вартою.
На початок