Перейти до основного змісту
Прем‘єр Польщі скликає засідання парламенту через масштабну кібератаку

Прем‘єр Польщі скликає засідання парламенту через масштабну кібератаку

Прем‘єр Польщі скликає засідання парламенту через масштабну кібератаку
. Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. Скріншот: gov.pl

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький звернувся до маршала Сейму країни із проханням скликати закрите засідання у зв’язку з кібератакою, спрямованою проти представників уряду.

Як повідомляє телеканал WRAL, зокрема, об’єктами кібератак стали особиста електронна пошта та акаунти у соцмережах Міхала Дворчика, який очолює канцелярію прем’єра.

"Прем'єр-міністр звернувся до спікера Сейму Ельжбети Вітек з проханням організувати засідання палати в закритому режимі, щоб уряд міг поінформувати про кібернетичні атаки, які були спрямовані проти Польщі", – заявив під час брифінгу офіційний представник уряду Петр Мюллер, повідомляє Wiadomosci.

Також Мюллер підтвердив масштабність атак.

"Це великий масштаб, який не обмежується – як би хотіли деякі наші опоненти – однією людиною, а стосується багатьох", – наголосив він.

За його словами, у ході засідання депутати будуть ознайомлені із засекреченими даними.

"Останнім часом ми стали об'єктом безпрецедентної кібернетичної атаки, спрямованої на Польщу, на польські установи, на окремих користувачів електронної пошти", – додав Мюллер.

За словами Ельжбети Вітек, засідання має відбутися вранці 16 червня.

9 червня Міхал Дворчик, який відповідає за реалізацію Національної програми вакцинації, заявив, що став жертвою кібератаки. За словами посадовця, зловмисники зламали електронну пошту і сторінки в соціальних мережах, що належать йому і його дружині. Політик зазначив, що ця інформація була оприлюднена у месенджері Telegram. Подію розслідують польські спецслужби і прокуратура.

Що відомо

  • 15 квітня президент США Джозеф Байден підписав нове розпорядження щодо санкцій проти Росії через втручання в американські вибори та кібератаки. Також американський лідер Джо Байден оголосив надзвичайну ситуацію у сфері нацбезпеки через дії Росії.
  • Після оголошення чергових санкцій США, Росія вислала зі своєї території 10 дипломатів США та вирішила внести у санкційний список вісьмох американських чиновників.
  • 13 грудня 2020 року стало відомо, що хакери, яких пов’язують із російськими спецслужбами, організували масштабну кібератаку, яка мала за мету отримати доступ до інформації урядових агентств США.
  • 18 грудня 2020 року агентство з ядерної зброї та Національне агентство з ядерної безпеки США стали об'єктами атаки хакерів, пов'язаних з Росією.
  • За наявними даними, у межах шпигунської кампанії, яка тривала протягом кількох місяців, хакери змогли зламати комп’ютерні мережі Міністерства фінансів, Національного управління з телекомунікацій і інформації та інших держустанов, а також американської компанії з кібербезпеки FireEye, яка має як державні, так і комерційні контракти.
  • Об'єднана кіберкоординаційна група США 17 грудня наказала вимикати урядові комп'ютери, на яких встановлено вразливе програмне забезпечення від компанії Solar Winds.
  • Один із найбільших нафтопроводів США Colonial Pipeline 8 травня зазнав кібератаки з використанням програм-вимагачів та припинив обслуговування на п'ять днів. Це призвело до скорочення постачання бензину по всій країні, зростанню цін та паніці.
  • 16 травня російська хакерська група DarkSide, яку ФБР звинуватило в кібератаці на Colonial Pipeline, заявила про припинення своєї діяльності через "тиск" Штатів.
  • 19 травня представники Colonial Pipeline підтвердили, що заплатили кіберугруповуванню DarkSide викуп у 4,4 мільйона доларів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок