Справа Гандзюк: Левін поскаржився, що не отримує медичної допомоги в СІЗО

Справа Гандзюк: Левін поскаржився, що не отримує медичної допомоги в СІЗО

Ексклюзивно
Справа Гандзюк: Левін поскаржився, що не отримує медичної допомоги в СІЗО
facebook/MasiNayyem

Печерський райсуд Києва зобов'язав міністерство юстиції провести перевірку в київському СІЗО. Обвинувачений у справі про вбивство херсонської активістки та чиновниці Катерини Гандзюк Олексій Левін поскаржився, що не отримує належну медичну допомогу.

На засіданні суду 24 грудня Левін сказав, що погано почувається вже майже 2 тижні і не отримує належної медичної допомоги.

Суддя запитала особисто у обвинуваченого Левіна, навіщо його доставили в суд, якщо він хворий і чому він не повідомив свого захисника про це. Захисник мав би подати клопотання про участь у засіданні через відеозв'язок. Натомість Левіна доставили в залу суду, і суд стикнувся з загрозою для здоров'я усіх присутніх в залі суду.

Зі свого боку прокурор заявив, що Левіна оглядали майже кожен день і перевіряли стан його здоров'я. Захист Левіна просив про перенесення судового розгляду через стан здоров'я обвинуваченого.

Адвокат іншого обвинуваченого Владислава Мангера Дмитро Ільченко навпаки висловився проти перенесення розгляду. Він подав клопотання про виділення в окреме провадження справи стосовно його підзахисного, щоб суд міг розглянути його в цей же день. Суд відмовив у задоволенні цього клопотання.

Суд зобов'язав міністерство юстиції провести перевірку утримання Левіна в київському СІЗО і чи отримує він необхідну медичну допомогу. Також рішенням суду справу перенесли на 11 січня на 13:00.

Що відомо

  • У липні 2018 року херсонську активістку Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою. Через чотири місяці шпиталізації вона померла.
  • Замовником вбивства, за офіційними даними, нині вважається лише ексголова Херсонської облради Владислав Мангер. Хоча друзі та родичі вважають, що до злочину причетні також ексочільник Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, його заступник Євген Рищук і правоохоронці, які допомагали тікати Олексію Левіну, якого вважають організатором злочину.
  • 3 грудня стало відомо, що фігуранта справи щодо вбивства херсонської активістки та заступниці міського голови Катерини Гандзюк Ігоря Павловського відпустили з-під варти.
  • Обвинуваченим у справі про вбивство херсонської активістки та чиновниці Катерини Гандзюк Владиславу Мангеру та Олексію Левіну продовжили термін тримання під вартою ще на два місяці.
На початок