Новий штам COVID-19 з Південної Америки розповсюдився 29 країнами — ВООЗ

Новий штам COVID-19 з Південної Америки розповсюдився 29 країнами — ВООЗ

Новий штам COVID-19 з Південної Америки розповсюдився 29 країнами — ВООЗ
AP

Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що уперше виявлений у Південній Америці штам COVID-19 під назвою Lambda нині він розповсюдився вже 29 країнами.

Як пише BBC, уперше варіант зустрівся у південноамериканській країні Перу й тоді він отримав назву "C.37" або "варіант Анд".

ВООЗ оголосила, що версію вірусу слід розглядати як таку, що "представляє інтерес" і її слід досліджувати далі. Загалом ВООЗ ділить штами на два типи: "що представляють інтерес" і "викликають занепокоєння". До першого нині належить 6 штамів, а до другого — 4. Останні зазвичай знижують ефективність вакцин та карантинних заходів.

Lambda вже зустрівся, зокрема, у Перу, Чилі, Аргентині та Еквадорі. ВООЗ дійшла висновку, що цей варіант має серію мутацій та стійкість до антитіл. Він є у 29 країнах, але особливого поширення набув у південноамериканських. У Чилі, наприклад, на нього припадає 32% випадків COVID-19, зареєстрованих за останні 60 днів. Влада Перу надала дані про 81% пов'язаних з новим варіантом випадків за два останні місяці.

Дослідники вважають, що Lambda є більш заразним, призводить до більшої кількості шпиталізацій та смертей. Цей варіант ускладнив другу хвилю пандемії у Південній Америці, де через COVID-19 померли близько мільйона людей.

Що відомо

  • В Україні поширення штаму збудника COVID-19 "Дельта", вперше зафіксованого на території Індії, може розпочатись зі східних регіонів, вважають у НАНУ.
  • За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, наразі у світі близько 10% населення мають антитіла від COVID-19.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я класифікувала варіант COVID-19, виявлений в Індії, як штам, що викликає "глобальну стурбованість".
  • Влада японського міста Кобе 1 червня оголосила про нову мутацію коронавірусу на основі "британського" варіанту, яка раніше не була підтверджена в країні.
  • В австралійському штаті Вікторія також виявили новий тип мутації коронавірусу — Delta.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок