До Фінляндії прилетіли перші сезонні працівники з України. Скільки очікують загалом

До Фінляндії прилетіли перші сезонні працівники з України. Скільки очікують загалом

До Фінляндії прилетіли перші сезонні працівники з України. Скільки очікують загалом
. Ілюстративне фото: pixabay

Міністерство сільського і лісового господарства Фінляндії заявило, що очікує понад 10 тисяч іноземних сезонних працівників, більшість з яких — українці, які вже почали прилітати до країни.

Як пише фінське видання Yle, роботодавців, які використовують іноземну сезонну робочу силу, зобов'язали скласти спеціальний план забезпечення безпеки здоров'я.

Зранку 15 червня в аеропорту Куопіо, що на сході Фінляндії, приземлився перший чартерний рейс з Києва, який привіз сезонних працівників з України. Відразу після паспортного контролю їх направили на тестування з COVID-19. Їх також повторно тестуватимуть за три дні і якщо хтось з них виявиться зараженим, буде відправлений на двотижневий карантин перед початком роботи.

Прибуття українців до Фінляндії
Прибуття українців до Фінляндії. Yle

У найближчі тижні до Куопіо буде відправлено ще 14 аналогічних чартерних рейсів. Крім Куопіо, у червні-липні співробітники також будуть доставлені до Гельсінкі та Турку. Всього з Києва до Гельсінкі виконується понад 30 чартерних рейсів.

Водночас з весни на багатьох полуничних фермах у Фінляндії вже працювали українські робітники. Зокрема на одній з ферм під назвою "Метсяпелло" працює група з тринадцяти українців, які встановлюють жолоби для вирощування тунелів.

Ферма у Фінляндії
Ферма у Фінляндії. Yle

Що відомо

  • Торік уряд Фінляндії вирішив заборонити в'їзд збирачам ягід з 28 серпня з країн, які не входять до Європейського Союзу та де спостерігається погана епідеміологічна ситуація, зокрема, й України.
  • У 2020 році наприкінці квітня Фінляндія офіційно звернулася до уряду України з проханням випустити заробітчан на сезонні роботи.

Читайте також

Як Україна планує змагатися за українських трудових мігрантів. Розповідає експерт

Трудова міграція: пошук нової домівки чи спосіб заробітку. Думка експерта

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок