Втретє з 2017 року. У Краматорську на конкурсі обирають директорів шкіл

Втретє з 2017 року. У Краматорську на конкурсі обирають директорів шкіл

Втретє з 2017 року. У Краматорську на конкурсі обирають директорів шкіл Суспільне Донбас

У Краматорську складають іспити директори шкіл. На посади керівників десятьох навчальних закладів міста претендують 20 учасників. 10 червня вони пройшли два відбіркових етапи з тестовими завданнями.

В конкурсі беруть участь як нові кандидати, так і нинішні директори шкіл, в яких закінчується контракт 30 червня. Кандидати на посади директорів десятьох навчальних закладів Краматорська зібрались біля 25-ї школи, де проходив іспит.

Кандидатка на посаду директора школи Ольга Володка розповіла Суспільному, що участь у такому конкурсі бере вперше. Каже, подавала заявку на посаду керівника до двох шкіл, 3-ї та 16-ї.

"Вирішила спробувати різні школи, в різних мікрорайонах міста. Відчуваю внутрішню мотивацію, внутрішній ресурс. Спробуємо. Готувалась як справжній школярик, вчила, шукала відповіді", — говорить Ольга Володка.

10-го червня кандидати проходили 2 іспити. Перший – це тестування на знання законодавства у сфері освіти. На 50 питань відповісти мали за 30 хвилин.

Втретє з 2017 року. У Краматорську на конкурсі обирають директорів шкілСуспільне Донбас

У Краматорську на конкурсі обирають директорів шкіл

"Стосовно завдань, все відповідало приблизному переліку, зарекомендованому Міністерством освіти та науки України. Всі питання були адекватні, все гаразд", — зазначила кандидатка на посаду директора школи №12 Олена Мироненко.

На цьому етапі учасники максимально можуть набрати 5 балів. На другому — тягнули екзаменаційні білети з ситуаційними завданнями. Кожен учасник відповідав на одне питання.

Втретє з 2017 року. У Краматорську на конкурсі обирають директорів шкілСуспільне Донбас

У Краматорську на конкурсі обирають директорів шкіл

"Це — які ситуації з учнями. Наприклад, якщо учень нецензурно виражається. Якщо на території школи курять. Якщо, наприклад, заступники не підтримують рівень інновацій, і так далі – які дії керівника за нормативними документами", — пояснює кандидатка на посаду директора школи №3 Жанна Сєрікова.

Секретар Краматорської міськради Ігор Сташкевич повідомив Суспільному, що третій етап конкурсу почнеться 11-гочервня. На ньому учасники публічно презентуватимуть плани розвитку тих шкіл, працювати в яких подавали заявки.

Втретє з 2017 року. У Краматорську на конкурсі обирають директорів шкілСуспільне Донбас

У Краматорську на конкурсі обирають директорів шкіл

"Він почнеться завтра (11-гочервня — прим.) для тих шкіл де один кандидат. А для тих шкіл де більше кандидатів – це понеділок вівторок, середа, тобто з 14 по 16 червня", — зауважив Ігор Сташкевич.

Загалом у Краматорську такий конкурс проводять втретє з 2017 року. Секретар Краматорської міськради розповів Суспільному причини проведення іспитів.

"Десь так сталося, що директор помер, довелось проводити. Десь у директорів закінчилися контракти, вони пенсійного віку, або звільнилися за сімейними обставинами. Як в першій школі, директор виїхав за кордон на постійне місце проживання, тому проводили", — пояснює Ігор Сташкевич.

На конкурсі обирають директорів для 3, 5, 10, 12, 16, 17, 20, 21, 26-ї шкіл та 35-го ліцею. Контракти укладатимуть на 2 роки з тими, хто вперше на посаді та на 6 років, якщо кандидат вже має досвід у керуванні навчальним закладом.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди