Кінофестиваль Wiz-Art у Львові скасували на знак протесту проти дій УКФ

Кінофестиваль Wiz-Art у Львові скасували на знак протесту проти дій УКФ

Кінофестиваль Wiz-Art у Львові скасували на знак протесту проти дій УКФ

Фестиваль короткометражного кіно Wiz-Art, який щорічно проходить у Львові? цього року не відбудеться на знак протесту проти дестабілізації Українського культурного фонду. Про це організатори повідомляють на сторінці Facebook.

Захід скасовують вперше за 14 років існування фестивалю. Таке рішення, за словами організаторів, є протестом проти дій наглядової ради УКФ, в результаті яких команда Wiz-Art залишилась без фінансування.

"Залаштункові ігри, інтриги, непрозорість процесів й відсутність фінансування чи бодай сприяння з боку державних структур унеможливлюють якісне проведення фестивалю у 2021 році та суттєво підривають імідж країни у міжнародній спільноті", – повідомляє команда фестивалю в офіційному повідомленні.

Також організатори розглядали проведення мініфестивалю в скороченому вигляді, але відмовилися від цієї ідеї, адже "готували програму з мінімум 250 фільмів, які довелося б скоротити до максимум 50". Всі подані заявки на цьогорічну подію залишаться актуальними у 2022 році.

Фестиваль Wiz-Art щороку з 2008-го відбувається у Львові. Згодом додалися регулярні кінопокази, кіношкола Wiz-Art Film School, продюсування фільмів (28 стрічок за 5 років), покази на фестивалях Європи, Дні українського кіно. А у 2020-му – дистрибуційна база Ukrainian Short Films та онлайн-кінотеатр Big Short.

Що відомо

  • У кінці 2020 року в УКФ було обрано новий склад Наглядової ради. У березні 2021 року мали відбутися вибори нового виконавчого директора інституції.
  • Попередня директорка Юлія Федів спочатку подала свою кандидатуру на переобрання, однак в останню мить відмовилася. Передував цьому скандал, який створила Спілка концертної індустрії України (СКІУ).
  • Організація, яка була створена за місяць до виборів директора УКФ, заявила, що УКФ видає гранти, порушуючи свої правила. Скандалу додало публічності те, що до цього підключився народний депутат від партії "Голос" Ярослав Железняк.
  • 7 червня голова Українського культурного фонду Лариса Мудрак заявила, що залишає свою посаду, пояснивши таке рішення "кризою всередині УКФ" та "власною громадянською позицією".
  • Міністр культури Олександр Ткаченко висловив жаль з приводу їхнього рішення та назвав ситуацію довкола УКФ "болем" та "великою неприємністю".

Читайте також

Третій член Наглядової ради УКФ звільнився. Він зізнався, що не ходив на засідання

"Я не призначаю жодного директора". Ткаченко про рік роботи міністром, кризу в УКФ та мовний закон

Про кризу в УКФ: "По-комсомольськи готують красиві проєкти до Дня Незалежності"

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше