Німеччина виступила за збереження транзиту газу територією України

Німеччина виступила за збереження транзиту газу територією України

Німеччина виступила за збереження транзиту газу територією України
. Фото: dilovyi.info

В уряді Німеччини заявили, що Україна має залишитися транзитером російського газу до країн Європейського союзу навіть після запуску російського трубопроводу "Північний потік-2".

Про це заявив офіційний представник німецького уряду Штеффен Зайберт, передає газета Frankfurter Allgemeine Zeitung.

"Для уряду ФРН центральне значення мало і має те, що Україна повинна зберегти за собою статус країни-транзитера газу і з запуском "Північного потоку-2", — сказав Зайберт.

Він нагадав, що Росія та Україна за посередництва ЄС та уряду Німеччини підписали договір про транзит газу. Німецький чиновник висловив надію на те, що цей пакет угод буде дотримуватися.

Читайте також: Зеленський: "Північний потік–2" – політична зброя Росії"

Своєю чергою заступник голови парламентської фракції Християнсько-демократичного союзу Йохан Вадефуль також заявив, що Німеччина наполягає на продовженні програми транзиту газу в Україну "без політичних умов".

Що відомо

  • 4 червня президент Росії Володимир Путін заявив про завершення прокладання труб першої гілки газопроводу "Північний потік-2". За його словами, "Газпром" вже готовий до початку газопостачання до Європи.
  • Очільник МВС Арсен Аваков заявив, що не виключає провокацій з боку Росії після запуску "Північного потоку-2".
  • 21 травня Верховна рада закликала Конгрес США повністю зупинити будівництво "Північного потоку".
  • 19 травня стало відомо, що США не запроваджують санкції щодо "Північного потоку-2".
  • У лютому 2021 року страхова компанія АХА вийшла з проєкту "Північний потік-2" через санкції США.
  • У лютому міністри закордонних справ України та Польщі Дмитро Кулеба та Збігнєв Рау закликали США зробити все можливе для закриття проєкту "Північний потік 2".
  • У січні 2021 року у Німеччині створили фонд для добудови "Північного потоку 2" в обхід санкцій. Також канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявляла, що газопровід "Північний потік-2" треба добудувати до кінця.
  • Російський газогін "Північний потік-2" планували добудувати наприкінці 2020 року. Разом з іншими російськими транзитними газогонами він дасть змогу перебрати на себе майже весь обсяг газу, який нині проходить Україною і приносить їй суттєві доходи, що сягають близько 3% від усього ВВП держави.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок