Реконструкція "Казки". Підрядник розповів, на скільки збільшилася вартість робіт

Реконструкція "Казки". Підрядник розповів, на скільки збільшилася вартість робіт

Реконструкція "Казки". Підрядник розповів, на скільки збільшилася вартість робіт Оригінальна

Для завершення реконструкції корабля "Буян" у "Дитячому містечку "Казка", яка почалася в 2017 році, додатково потрібно 2 млн 700 тисяч гривень. До виділених раніше трьох мільйонів 666 тисяч 712 гривень.

Анна Маслюк живе в мікрорайоні Ліски. Розповідає, що майже щодня зі своїм трирічним сином Андрієм приїжджають в містечко "Казка". Жінка говорить, до реконструкції корабля це було їхнє улюблене місце.

У 2019 році, після проходження експертиз, провели тендер та уклали договір з підрядниками. Термін його дії завершується 31 грудня 2020 року.

Директорка "Дитячого містечка "Казка" Наталія Демчишина каже:

- Коли розпочалися будівельні роботи, з’явилося багато додаткових робіт, які неможливо було передбачити проєктом, тому що вскривалося дно та багато інших моментів. Відбулось корегування проєкту. На сьогоднішній день сума, якої не вистачає - це не внаслідок якихось додаткових корегувань, додаткових тендерів. Це просто сума, на яку вже було проведено тендер та якої не вистачає для завершення будівельних робіт.

Підрядником виступила фірма "Антарес–Буд". Директор Володимир Цуцкарьов розповідає, на які роботи необхідні гроші:

- Нам довелося розібрати повністю днище при водоймі, водойма непроста, це на 450 кубометрів води, вона воду має тримати. Тому ми повністю демонтувати те, що було до цього. Ми посилили фундамент під корабель, по ватерлінію справили його ремонт, тому що там було все гниле. Необхідно закінчити чашу басейну з облицюванням, виконати архітектурні форми. Вони дуже красиві, але складні. І благоустрій: тут 1600 метрів тільки озеленення та десь 600 квадратних метрів плитки. Плитка тут йде спеціальна, не звичайна тротуарна плитка, термін виготовлення чотири місяці. Терміни поставки матеріалів не від нас залежать.

Депутат Миколаївської обласної ради (2015 - 2017 років) Олег Мудрак говорить, що більше шести мільйонів гривень забагато на реконструкцію корабля.

- Я не полінувався. Поїхав пофотографував це все. Подивився. Це астрономічні суми. І ці суми ремонту говорять про дві можливі ситуації: або це чисте злодійство, або це повний непрофесіоналізм, - каже Олег Мудрак.

Директор "Антарес–Буд" Володимир Цуцкарьов говорить: - Підрядник не визначає кошторисну вартість об'єкта, її визначає проєктна організація і експертиза. Якщо належить 2 мільйони 600, ось повинні бути 2 мільйони 600, якщо виникають додаткові роботи, вони повинні бути виконані та оплачені. Без цього об'єкта не буде.

Голова бюджетної комісії Миколаївської міської ради Олександр Бернацький говорить, що згідно з бюджетним кодексом є відповідна процедура. Посадовці управління культури зобов’язані у своєму бюджетному запиті на рік передбачити ці гроші, але вони цього не зробили.

- Наскільки я знаю, на кораблик ми виділяємо вже не перший рік. Вартість кораблика повинна бути десь мільйон 700 - мільйон 800. Щороку вони збільшують вартість і нічого не роблять. Я б для початку розібрався, що там зроблено і за які кошти, і приймав би рішення про завершення. Але те, що завершити це треба - це однозначно, - каже Олександр Бернацький.

Начальник управління культури Юрій Любаров каже, що минулого року зверталися до депутатів, але грошей на реконструкцію не було виділено. Звертатимуться повторно.

- На жаль, на сьогодні ще коштів не додано, тому ми звернулися вдруге з додатковим бюджетним запитом, щоб нам у додаткових сесіях, якщо буде розподілено додаткові кошти, або кошти, які не були використані в минулому році, щоб нам із них виділили 2 млн 700 гривень для завершення реконструкції об’єкту, - каже Юрій Любаров.

Нагадаємо, в 2017 році компанія "Антарес-БУД" перемогла в торгах щодо реконструкції корабля на суму в два мільйони 274 тисячі 678 гривень. Роботи підрядник повинен був виконати до 31 грудня 2017 року, проте в терміни компанія не вклалася.

У червні 2019 року "Культурно-ігровий комплекс "Дитяче містечко "Казка" оголосило нові торги щодо реконструкції корабля з очікуваною вартістю робіт у три мільйони 666 тисяч 712 гривень. Перемогу, як і в попередньому тендері, здобула компанія "Антарес-БУД", яка до кінця 2020 року має завершити розпочаті ще у 2017 році роботи.

Директор "Антарес–Буд" Володимир Цуцкарьов каже: "Нам хотілося здати до Дня міста. Але буде залежити від того, коли буде фінансування. Просто так матеріали ніхто не дасть. Їх потрібно купувати заздалегідь. Їх потрібно отримати вчасно для того, щоб здати цей об'єкт".

Авторка - Ніна Булах, оператор – Євген Сержук.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди