Із ратуші Бучача обвалилась остання скульптура Пінзеля

Із ратуші Бучача обвалилась остання скульптура Пінзеля

Із ратуші Бучача обвалилась остання скульптура Пінзеля Бучач.інфо

Із ратуші Бучача на Тернопільщині обвалилась скульптура Пінзеля. "Геракл, що вбиває лернейську гідру" була останньою із 14 статуй, які раніше прикрашали будівлю.

Про це виданню Zaхіd.net повідомив Віктор Гребеньовський. Від скульптури відкололась рука та нижня частина тулуба Геракла. Решта скульптури тріснула і може впасти в будь-яку хвилину.

Бучацька ратуша, яка є пам'яткою архітектури XVIII століття, вже понад 15 років перебуває на реставрації. За словами заслуженого працівника культури України Віктора Гребеньовського, раніше ратушу прикрашали 14 скульптур Пінзеля. У більш-менш хорошому стані збереглися дев'ять.

Під час реставраційних робіт у 2005 році остаточно втратили три з них – "Самсона, що роздирає пащу лева", "Зевса" і "Давида і Голіафа".

"Працівники, яких найняла "Укрзахідпроектреставрація" спустили їх на землю. Шматки скульптур тривалий час просто валялися на грунті. А скульптуру "Феміда" кинули з фасаду ратуші і вона розлетілася на шматки", – додає Віктор Гребеньовський.

Ще минулого року про необхідність консервування та реставрації скульптури активісти наголошували ще минулого року, однак, жодних робіт не було проведено.

Решта частин скульптур Пінзеля перенесли у виділене Бучацькою міськрадою приміщення, де вони зберігаються досі. Частину "Феміди", яка впала з ратуші реставрував доцент кафедри реставрації Львівської політехніки Олег Рибчинський. Митцю вдалося частково відновити її.

Що відомо

Йогана Пінзеля називають львівським Мікеланджело, адже саме у Львові він багато працював і творив. Найвідоміші його роботи збереглися у Домініканському соборі Львова. До нашого часу вціліли фігури святих Миколая, Августина, Домініка, виконані Пінзелем до 1764 року.

Останні роки свого життя, Пінзель творив на Тернопільщині. Зокрема, у Бучачі та в навколишніх містечках.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше