Від Рафаеля до Клімта – прем’єра фільмів про мистецтво на UA: КУЛЬТУРА

Від Рафаеля до Клімта – прем’єра фільмів про мистецтво на UA: КУЛЬТУРА

Від Рафаеля до Клімта – прем’єра фільмів про мистецтво на UA: КУЛЬТУРА

Суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА запрошує глядачів у мандрівку всесвітньо відомими містами,  музеями та виставками, щоб зануритися в атмосферу тих часів, коли жили й творили Рафаель, Мікеланджело, Берніні, Ван Гог, Моне, а також роздивитися їхні твори та почути історії про життя митців. Прем’єра першого документального фільму стартує у п’ятницю, 28 травня, на UA: КУЛЬТУРА о 23:05 і триватиме щоп’ятниці впродовж літа.

Вечірній кіносеанс на UA: КУЛЬТУРА відкриє 28 травня документальний фільм Лука Віотто "Рафаель: володар мистецтв". Глядачі побачать понад 50 художніх творів італійського живописця Рафаеля Санті. У фільмі розкажуть про життя і творчість митця: від Урбіно, міста, де він народився, через Флоренцію до Рима і Ватикану, де стався розквіт блискучої кар'єри Рафаеля.

У фільмі представлені двадцять музейних локацій, а також детально проаналізовані понад 20 творів мистецтва, що належать Рафаелю. Чуттєві образи на його картинах викликають сильний емоційний відгук, а професійні коментарі дозволять ще глибше зануритися в життя митця.

4 червня в ефірі телеканалу йтиме стрічка "Вінсент Ван Гог: пшеничне поле та хмарне небо" 2018 року. Це унікальний погляд на творчість Вінсента Ван Гога очима однієї з найвідданіших колекціонерок його творів. Гелен Креллер-Мюллер була у лавах найперших жінок у світі, які займалися колекціонуванням творів мистецтва. Визначальну роль у стріці відіграють листи Тео Ван Гога, молодшого брата митця, які ілюструють злети й падіння його життя, а також знайомлять нас із місцями, де жив художник — від Парижа до Провансу.

Події фільму розгортаються в нідерландському музеї Креллер-Мюллер, де увагу привертають не тільки твори мистецтв, а й неймовірна архітектура самого музею.

11 червня фільм режисера Лука Віотто "Собор святого Петра та патріарші базиліки Риму" запросить у подорож найвизначнішими вічними храмами, які мали визначну роль в історії Риму. Чотири експерти представлять описи та власний погляд на базиліки, їхню еволюцію, найбільш відомі витвори мистецтва, історії життя Пап та митців — від Мікеланджело до Франческо Борроміні, від Берніні до Доменіко Фонтана, від Джотто до Браманте.

Собором Святого Петра глядачів супроводжуватиме директор музеїв Ватикану Антоніо Паолуччі, а багатство Латеранської базиліки відкриє відомий архітектор Паоло Портоґессі. Базиліку Санта-Марія-Маджоре покаже знавець історії мистецтв Клаудіо Стрінаті, а Базиліку Святого Павла за міськими мурами — директор колекції сучасного мистецтва музеїв Ватикану Мікола Форті.

18 червня стрічка "Моне: водяні лілії" 2018 року дозволить глядачам доторкнутися до історії написання найвідомішого циклу картин одного з основоположників імпресіонізму. У скаліченій війною Франції Клод Моне раз і назавжди змінює живопис. Це розповідь про одержимість природою, яку він трансформував в окремий вид магії. Стрічка розповідає про особливе вміння Моне перенести на полотно власне, кристально чисте бачення форм та об’єктів у тому вигляді, в якому їх ще ніхто не бачив. Багато картин Моне написав уже хворим на катаракту.

25 червня йтиме фільм Джузеппе Домінго Романо "Тінторетто" про відомого італійського художника доби Відродження. Глядачі дізнаються усе найцікавіше з життя Якопо Тінторетто, яке за декілька століть обросло численними міфами й легендами. Акторка Гелен Бонем Картер вирушить місцями Тінторетто: від початку творчого шляху до часу, коли живописець перетворився на одного з найяскравіших представників високого венеціанського Відродження і маньєризму.

2 липня стрічка "Клімт і Шіле: ерос та его" 2018 року розповість про період, у якому працювали обидва австрійських художники. Історія зображена як музейне шоу, що занурює глядача в часи між 19 і 20 століттями, коли Відень був центром світових філософських і художніх ідей. Режисер документального фільму представляє збірку різних музеїв мистецтв, охоплюючи п'ять видатних художніх виставок, при цьому не обмежуючись розповіддю про творчість Ґустава Клімта й Еґона Шіле. Передати атмосферу епохи того часу допоміг італійський актор Лоренцо Рікельме. Також участь у картині брав Ерік Кандел — нобелівський лауреат в галузі медицини й кваліфікований нейробіолог — у створенні фільму були використані його дослідження.

Дивіться Вечірній кіносеанс UA: КУЛЬТУРА про мистецтво щоп’ятниці з 28 травня о 23:05 на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА, онлайн на сайті, а також у мобільному застосунку suspilne.tv для iOS та Android.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше