На Кіровоградщині суд розглядає 7 позовів орендарів ринку проти його власника

На Кіровоградщині суд розглядає 7 позовів орендарів ринку проти його власника

На Кіровоградщині суд розглядає 7 позовів орендарів ринку проти його власника Суспільне: Кропивницький

У Господарському суді Кіровоградської області розглядають 7 позовів орендарів кропивницького ринку ”Європейський” проти його власника – товариства з обмеженою відповідальністю ”ХХІ-ВІК”. Згідно нових угод, які підприємство пропонує укласти орендарям, вони втратять право власності на торговельні павільйони. Як розповіла Суспільному підприємиця Наталія Михида, сотня підприємців з 450 відмовляються це робити.

20 травня чотири десятка підприємців з ринку ”Європейський” влаштували акцію протесту на площі перед Кропивницькою міською радою. В руках тримали плакати з написами ”Правда і закон – на нашому боці”, ”Ми – за чесний суд”. Підприємиця Наталія Михида розповіла, що цією акцією хочуть привернути увагу міської влади до ситуації на ринку ”Європейський”: ”Три роки ми звертаємося до міськради за допомогою у вирішенні нашого питання. Жодних зрушень. Людей насильно виселяють з павільййонів, придбаних у власність. Ми викликали поліцію, ми звертаємося до правоохоронних органів. Ми хочемо мирно плати оренду, працювати, сплачувати податки”.

На Кіровоградщині суд розглядає 7 позовів орендарів ринку проти його власникаСуспільне: Кропивницький

Протест орендарів біля будівлі міськради

Підприємиця Алла Геращенко на ринку ”Європейський” у Кропивницькому торгує чотирнадцятий рік. Свій торговельний павільйон, каже, придбала. Заплатила 18 тисяч американських доларів: ”У нас є касові чеки, які нам видавала адміністрація. Інших документів нам ніхто не видавав. Безперешкодно користувалися цим приміщенням, ніяких зазіхань на нього не було до 2017 року. Тоді нам запропонували підписати новий договір, в якому чітко зазначено, що цей магазин, цей павільйон вже є власністю корпорації ”ХХІ-ВІК”. Ми не погодилися підписувати цей договір, ясна річ, і нам відімкнули електроенергію”.

Жінка показала договір найму торговельного місця на території ринку від 1 лютого 2013 року. У ньому вона, як суборендар, приймає в користування місце під розміщення павільйону площею 22,5 квадратні метри. У новому договорі суборенди від 1 лютого 2019 року орендар передає, а суборендар приймає у тимчасове платне користування це торговельне місце. У новому договорі, за словами Алли Геращенко, зазначено, що магазин є власністю підприємства, а вона орендує його: ”Через рік орендні відносини можуть закінчитися, і нас просто попросять виїхати з цього магазина”.

Директорка підприємства ”ХХІ-ВІК” Алла Пунько показала свідоцтво від 5 листопада 2007 року про право власності на нерухоме майно комплексу будівель, видане виконкомом міської ради. З її слів, протягом понад 12 років підприємці здійснювали торгівельну діяльність, заключали договори. Питань і сумнівів щодо того, що павільйони є власністю підприємства, каже, ні в кого не виникало: ”80% підприємців заключають договори, працюють, вчасно сплачують податки. А ці 20% чомусь вирішили, що вони не можуть працювати з договірними відносинами, бо вони вирішили, що це їхня власність. Чому вони так вирішили – хай визначає Господарський суд”.

За словами Алли Пунько, сплата, яку робили підприємці, не дає їм права власності на торговельні павільйони: ”На той час, наскільки я розумію, люди сплачували за першочергове заняття торговельного місця зі зниженою орендою. Але це зовсім не купівля якогось приміщення. Якби це було так, людина, напевно, зараз би показала свої документи в повному обсязі – зі свідоцтвом про те, що вона дійсно є власником”.

Юрист Володимир Ігнатенко представляє інтереси 7 підприємців ринку ”Європейський” у суді. Пояснив, що у договорах 2013 року є пункти, які підтверджують право власності підприємців на торговельні павільйони: ”Торговельну площу їм надавали для розміщення модулів, контейнерів, магазинів. І там є пункти, де зазначено, що, в разі наявності заборгованості у підприємця, адміністрація ринку має право забрати за борги, а різницю повернути підприємцю. Тому вважаю даний документ достатнім”.

За словами директорки міського департаменту з питань економічного розвитку Ніни Рахуби, питання відносин між підприємцями і власниками ринку можна вирішити лише у судовому порядку: ”На даний час іншого варіанту немає”.

Що відомо

18 серпня 2020 року 30 працівників ринку "Європейський" у Кропивницькому влаштували акцію протесту перед міською радою. Протестувальники мають на території ринку магазини, за оренду землі під якими повинні платити підприємству "ХХІ-ВІК". Його керівництво підприємці підозрюють у шахрайстві. Ніна Рахуба тоді сказала, що вирішення конфлікту між підприємцями і адміністрацією ринку – не в компетенції міськради.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди