"Гендерна сліпота". Які існують міфи про пансексуальність

"Гендерна сліпота". Які існують міфи про пансексуальність

"Гендерна сліпота". Які існують міфи про пансексуальність
Facebook

Українська громадська організація Kyivpride до дня видимості пансексуальних людей розвінчує міфи про сексуальну орієнтацію та пояснює, хто ж насправді такі пансексуали.

Міф. Пансексуальності не існує. Пансексуальність – це та ж сама бісексуальність під іншою назвою. Правда. Термін "пансексуальність" активно використовується вже понад два десятиліття. Про пансексуальних людей є окремі наукові дослідження, а у статистичних зрізах всієї ЛГБТ спільноти вони займають до 30% серед інших сексуальних ідентичностей. У терміна є два основні варіанти трактування. Згідно з першим варіантом, пансексуальність (від давньогрецького суфіксу pan – "все, кожне") – це сексуальний потяг до людей будь-якої гендерної ідентичності. Оскільки сьогодні вже відомо, що гендерних ідентичностей більше, ніж дві, значить, одного терміну "бісексуальність" вже не вистачає. Другий варіант трактування пояснює, що для пансексуалів не важлива гендерна ідентичність партнера або партнерки і чи збігається вона з юридичною статтю. Пансексуальних людей ще називають "гендерно сліпими". Міф. Пансексуальність біфобнаБіфобія — різні форми негативної реакції на прояви бісексуальності. . Цей міф народився з хибного твердження "пансексуали люблять людей за душу, а бісексуали – за геніталії".

Правда. Насправді обранців люблять за комплекс різних факторів, просто хтось обирає поміж двох варіантів, а хтось — поміж всіх, що існують.

Міф. Пансексуальні люди мають потребу у великій кількості партнерів або партнерок і не можуть бути вірними у стосунках. Правда. Префікс "пан" не означає цікавість і потяг до всіх людей одночасно, він означає, що пансексуали можуть відчути їх до будь-якої людини, попри гендерну ідентичність.

Наприклад, співак Брендон Урі, що зробив камінг-аут як пансексуал у 2018 році, одружений вже 10 років. Також серед відомих пансексуальних людей – Майлі Сайрус, Кара Дельвінь, Янгблад та інші.

Що відомо

  • Збільшення прав і захисту ЛГБТ спільноти сприяє економічному розвитку. Так вважає об’єднання компаній Open For Business, яке оприлюднило результати нового дослідження в Україні "Економічний аналіз інклюзії спільноти ЛГБТ+ у Центральній і Східній Європі".
  • Посольства 25 держав та делегації Європейського Союзу і дорадчої місії Європейського Союзу висловили занепокоєння через дискримінацію ЛГБТ-спільноти в Україні.
  • Україна посіла 36 місце за рівнем забезпечення прав сексуальних меншин у Європі.

Читайте також

Lego випустить перший райдужний набір на підтримку ЛГБТ-спільноти

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок