Рада схвалила закон про продаж землі через електронні аукціони. Що він передбачає

Рада схвалила закон про продаж землі через електронні аукціони. Що він передбачає

Оновлено
Рада схвалила закон про продаж землі через електронні аукціони. Що він передбачає
pixabay

Верховна рада 18 травня схвалила закон №2195, який передбачає порядок продажу та передачі в користування земельних ділянок державної та комунальної власності.

Відповідне рішення прийняли 272 народних депутатів, проти голосували фракції "Опозиційна платформа – За життя" та "Батьківщина".

Так, законом встановлено, що продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності та набуття прав користування ними здійснюються на земельних торгах у формі електронного аукціону. Учасником земельних торгів може бути фізична або юридична особа.

Торги проводитимуться у єдиній електронній торговій системі. За їх результатами укладатиметься договір купівлі-продажу, оренди, тощо земельної ділянки з переможцем, який запропонував найвищу цінову пропозицію.

Як розповів Суспільному голова комітету Верховної ради з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський, для землі не сільськогосподарського призначення передбачено можливість процедури продажу на дворівневих електронних аукціонах.

"Це дуже просто і зрозуміла система, доступні правила роботи для організаторів торгів, тобто для місцевих громад, для власників землі, а також для тих, хто хоче виграти це правило оренди, чи придбати землю у власність. Якщо ви бачите, що йде продаж, можете легко зареєструватися, заплатити гарантійний внесок і дати ставку. Люди не бачитимуть, хто зареєструвався, це унеможливлюватиме змову", – сказав Сольський.

Він додав, що законопроєктом гарантійні внески були суттєво збільшені.

Щодо законопроєкту № 2195 комітет з питань аграрної та земельної політики отримав 776 пропозицій та поправок. З них 616 пропозицій відхилили. Рада почала розгляд документу ще 29 квітня.

"Всі, що були прийняті на комітеті, сьогодні (18 травня – ред.) були підтверджені. Законопроєкт ніяким чином не змінився, у порівнянні з прийнятим комітетом, чому я дуже радий", – додав Сольський.

Окрім цього, законом не допускається відчуження орендованих земельних ділянок без згоди орендаря. Також визначено випадки, коли ці земельні ділянки не підлягають продажу, чи передачі в користування на конкурентних засадах.

Що відомо

  • У ніч на 31 березня 2020 року український парламент ухвалив закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення". Закон надає власникам сільськогосподарської землі право на продаж своїх ділянок (паїв), а також купувати землю. До цього часу люди могли передавати землю лише в оренду.
  • Продаж землі стане можливим з 1 липня 2021 року. До 2023 року право на покупку землі буде лише у фізичних осіб. Для юридичних осіб ринок землі має запрацювати з 2024 року.
  • Однак деякі нардепи хочуть скасування цього рішення. Так, у парламенті зареєстрували два проєкти постанов. Їх ініціаторами виступили позафракційні мажоритарники Оксана Савчук та Антон Поляков.
  • 27 травня 2020 року 53 народні депутати звернулися до Конституційного суду з поданням про неконституційність процедури ухвалення закону про ринок землі.
  • 16 березня 2021 року розпочався розгляд двох законопроєктів, які мають завершити земельну реформу. Народні депутати внесли майже чотири тисячі правок до законопроєктів.
  • За місяць Рада у другому читанні ухвалила законопроєкт про внесення змін до земельного кодексу. Відповідне рішення на засіданні 28 квітня підтримали 284 народних депутатів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок