У лікарні відкрили гінекологічний кабінет для жінок, які стали жертвами сексуального насилля

У лікарні відкрили гінекологічний кабінет для жінок, які стали жертвами сексуального насилля

У лікарні відкрили гінекологічний кабінет для жінок, які стали жертвами сексуального насилля Оригінальна

У лікарні швидкої медичної допомоги відкрили гінекологічний кабінет, де жінки, яких зґвалтували, зможуть отримати безкоштовну допомогу і поради лікаря щодо лікування.

Наприкінці 2019 року лікарня швидкої медичної допомоги підписала договір з благодійною громадською організацією "Український фонд боротьби з насиллям", який придбав необхідне обладнання.

Головний лікар ЛШМД Олександр Дем’янов каже: "За цим договором ми маємо надавати допомогу і фізичну, і лікарську, консультативну допомогу і правову допомогу теж, психотерапевтичну допомогу цій категорії жінок. В обмін на це фонд забезпечує лікарню тим, що може використовуватися для цієї категорії пацієнтів. Нове гінекологічне крісло, яке застосовується для жінок, які знаходяться в будь-якому стані, в будь-якому становищі, бо після отримання побоїв жінка інколи не може встати на ноги. Тому це електричне крісло, яке пристосовується до потреб жінки. Це ширма: жінки комфортніше себе почувають, коли це крісло за ширмою. Ми отримали нову кушетку, отримали освітлювач операційного полю компактний, який дозволяє робити первинний огляд жінки".

Психологиня Анна Паніч говорить, будь-яка допомога та підтримка жінкам, які постраждали від гендерного насилля є необхідною.

- Коли жінка потрапляє в ситуацію насильства, їй здається, що про це не можна говорити, ніхто не допоможе, що це винос сварки з хати. Але коли є люди, які готові допомогти, коли є місця, куди можна звернутися, тоді у них з`являється надія, що вони зможуть вийти з кола насильства, в яке вони потрапили. Якщо жінка має фізичні насильства, тоді вона отримує спочатку медичну допомогу, потім вона приходить до нас - коли вона вже фізично здорова для того, щоб працювати психологічно, - каже Анна Паніч.

Старший інспектор з особливих доручень управління превентивної діяльності Олександр Козловець говорить, щодня до поліції надходять звернення про домашнє насильство. Більшість повідомлень від жінок.

- Із січня 2020 року до підрозділу поліції надійшло близько 500 звернень, які стосувались фактів домашнього насильства. У переважній більшості це звернення, які надходять від жінок, частина звернень, які надійшли від дітей, також маємо звернення від чоловіків, - каже Олександр Козловець.

- Гінекологічний кабінет працює третій день. У перший день відкриття кабінету прийшли дві жінки, яким надали допомогу, - говорить головний лікар ЛШМД Олександр Дем’янов.

Автор: Ніна Булах, оператори: Ігор Чорний, Юлія Філімон

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди