Яку підтримку мають Терехов, Добкін та інші ймовірні кандидати у мери Харкова

Яку підтримку мають Терехов, Добкін та інші ймовірні кандидати у мери Харкова

Опитування
Яку підтримку мають Терехов, Добкін та інші ймовірні кандидати у мери Харкова
city.kharkov.ua | Суспільне Харків

Найбільшу підтримку серед потенційних кандидатів у мери Харкова під час опитування 800 респондентів у Харкові отримав секретар міськради Ігор Терехов. На другому місці — політик Михайло Добкін.

Дослідження 19 травня оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології. Опитування громадської думки проводилося 7-16 травня методом особистого інтерв'ю з використанням планшета (computer-assisted personal interviews, CAPI) серед 800 жителів Харкова.

Рейтинг перед виборами

"Якщо не вказувати суб’єкт висування, серед запропонованого переліку кандидатів на середину травня 2021 року найбільшу підтримку має І. Терехов — за нього проголосували б 27,6% серед усіх респондентів, що становить 36,5% серед тих, хто збирається голосувати і визначився з вибором. На другому місці — М. Добкін, якого підтримують 16,3% серед усіх респондентів і 21,5% серед тих, хто визначився", — йдеться в опитуванні.

"Далі йдуть Ю. Світлична (відповідно, 11,5% і 15,2%), Є. Мураєв (8,9% і 11,7%), О. Фельдман (5,3% і 6,9%). Інші кандидати мають нижчу підтримку", — зазначили у КМІС.

Яку підтримку мають Терехов, Добкін та інші ймовірні кандидати в мери Харкова — опитування КМІС

У разі вказування суб’єкта висування найбільшу підтримку також мають Терехов і Добкін. За Терехова проголосували б 29% серед усіх респондентів і 38,2% серед тих, хто визначився. За Добкіна проголосували — 16,4% серед усіх респондентів і 21,6% серед тих, хто визначився.

Довіра

Терехов також очолив рейтинг довіри серед опитаних респондентів у Харкові. Йому довіряють 47,5% опитаних, не довіряють — 36,1% (баланс довіри-недовіри становить +11,4%).

"Рівень довіри до інших персон зі списку нижчий, зокрема, баланс довіри-недовіри є нульовим (Ю. Світлична) або від’ємним (тобто тих, хто не довіряє, більше, ніж тих, хто довіряє — інші персони зі списку). Виняток становить Є. Мураєв, якому довіряють 33,4% серед жителів Харкова, не довіряють — 24,5% (баланс — +8,9%). Проте в його випадку потрібно враховувати, що третина жителів міста не знають його", — йдеться у дослідженні.

Яку підтримку мають Терехов, Добкін та інші ймовірні кандидати в мери Харкова — опитування КМІС

"Найнижчий баланс довіри-недовіри серед персон у списку мають М. Добкін (баланс — -11,9%) та О. Фельдман (баланс — -11,5%)", — повідомляє КМІС.

Яку підтримку мають Терехов, Добкін та інші ймовірні кандидати в мери Харкова

За результатами дослідження, 48% опитаних вважають, що справи у Харкові розвивають у правильному напрямку. 32,8% — у неправильному.

Хто замовив дослідження

Хто виступив замовником дослідження, у пресрелізі КМІС не вказано. Нерозголошення замовника передбачено контрактом, розповів Суспільному гендиректор Інституту Володимир Паніотто.

"Є замовник, який не оприлюднює себе. Ми навіть, чесно кажучи, не знаємо. Це якась особа, є конкретне прізвище, це один з політологів, який працює на різні політичні сили, тому я навіть сам не знаю, на кого він працює. Але в нас контракти... У переважній більшості політичних досліджень не хочуть замовники, щоб ми це вказували, і там є штрафи за розголошення", — пояснив Паніотто.

Як зазначили у КМІС, статистична похибка вибірки дослідження не перевищує 3,5% для показників близьких до 50%, 3,1% — для показників близьких до 25%, 2,1% — для показників близьких до 10%, 1,6% — для показників близьких до 5%.

Що відомо

  • Позачергові вибори Харківського міського голови відбудуться вперше в історії незалежної України. Верховна Рада призначила їх на 31 жовтня після смерті Геннадія Кернеса, який помер 16 грудня внаслідок ускладнень коронавірусної хвороби.
  • Вибори мера могли призначити на березень 2021 року, але Харківська міська рада взяла до відома факт смерті Кернеса через два місяці після його смерті. Цього документу не вистачало профільному комітету для розгляду питання та винесення у сесійну залу. Постанову для розгляду в парламенті зареєстрували 22 березня.
  • Офіційно виборча кампанія стартує за 50 днів до дня виборів.
  • Станом на травень 2021 року помітну політичну активність напередодні виборів мера Харкова ведуть секретар міськради Ігор Терехов та ексмер Михайло Добкін, який заявив що йтиме у мери самовисуванцем. Терехов обіцяв прокоментувати висування в мери після офіційного призначення виборів, але згодом сказав, що зробить це пізніше на тематичній пресконференції.
  • З боку харківських громадських діячів лунали заяви про необхідність висування єдиного кандидата від "демократичних сил". Цю тему у зверненні на Facebook порушував письменник Сергій Жадан: "Чудово усвідомлюю, що вміння вести перемовини й домовлятись — велике вміння, але ж і ви люди серйозні та відповідальні. А реагувати на суспільні запити й очікування — це не лише про ваше право, це ще й про вашу відповідальність".
  • 5 травня на пропозицію щодо висування єдиного кандидата від демократичних сил на виборах мера Харкова відреагувала "Європейська солідарність": "Наша партія відкрита до діалогу з громадськими об’єднаннями, українськими рухами та демократичними партіями й готова обговорити подальший план дій з метою збереження єдності в нашому місті".
  • Готовність до обговорення єдиного кандидата висловили у харківському осередку "Голосу". Член цієї партії, громадський діяч Сергій Притула свої наміри висуватися на виборах у Харкові спростував.

Вибір редакції

На початок