Київський Транс-Марш відбудеться 22 травня. Чого вимагають організатори

Київський Транс-Марш відбудеться 22 травня. Чого вимагають організатори

Київський Транс-Марш відбудеться 22 травня. Чого вимагають організатори
ГО "Інсайт"

Щорічний київський Транс-Марш відбудеться 22 травня о 13:00 на Михайлівській площі столиці. Організаторами є громадській організації "КиївПрайд" та "Когорта".

Як повідомляється на офіційній Facebook-сторінці заходу, марш відбудеться з нагоди другої річниці затвердження Міжнародної класифікації хвороб 11 перегляду Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

"Для трансгендерних людей ця подія знаменна насамперед тим, що в новій класифікації діагнози, пов’язані з трансгендерністю, більше не належать до категорії психічних захворювань. Це не значить, що ми не потребуємо жодної медичної допомоги, але значить, що ніхто не має права "лікувати" наші мізки, намагаючись "виправити" наші гендерні ідентичності", — йдеться в описі заходу.

Організатори нагадали, що на світовому рівні МКХ-11 набуває чинності вже з початку наступного року, проте доки держави не зроблять конкретних кроків з її впровадження, таке набуття лишається радше символічним.

"В Україні ж ми досі не почули від Міністерства охорони здоров’я, які саме кроки й коли воно збирається — якщо взагалі збирається — робити", — підкреслили організатори й заявили, що для держави проблеми трансгендерів часто опиняються "не на часі", а з початку пандемії COVID-19 "категорія "не на часі" лише розширилася".

Серед вимог учасників маршу:

  • бачити конкретні плани з упровадження нової МКХ, а також оновлення чинного клінічного протоколу та процедури юридичного визнання гендеру відповідно до неї, зокрема врегулювання можливості переходу для небінарних людей;
  • бачити гендерну ідентичність як захищену ознаку від дискримінації та від злочинів на ґрунті ненависті в українському законодавстві;
  • бачити заходи, що сприятимуть кращій обізнаності про трансгендерність і її прояви в українському суспільстві.

Раніше організатори "КиївПрайд" вирішили перенести ПрайдМісяць 2021 з червня на вересень через пандемію COVID-19. Дати та умови проведення буде оголошено згодом.

Що відомо

  • 12 депутатів Верховної Ради подали звернення до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням забрати зі шкільних та дитячих бібліотек 1240 примірників коміксу "Принцеса + принцеса. Довго і щасливо".
  • 15 політичних партій Грузії уклали угоду, спрямовану на захист інтересів ЛГБТ-спільноти.
  • Реакція урядів країн на перебіг пандемії коронавірусу у 2020 році суттєво погіршила ситуацію із дотриманням прав людини у світі. Тим часом 80% підлітків, які зараховують себе до ЛГБТ-спільноти не почуваються у школі в безпеці.
  • Європейський парламент оголосив територію Європейського Союзу "зоною свободи ЛГБТК+". Цю резолюцію прийняли у відповідь на те, що останні роки місцева влада в Польщі оголосила себе "вільною від ідеології ЛГБТК+".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок