80% підлітків-ЛГБТ не почуваються в безпеці у школі — дослідження

80% підлітків-ЛГБТ не почуваються в безпеці у школі — дослідження

80% підлітків-ЛГБТ не почуваються в безпеці у школі — дослідження
.

80% підлітків, які зараховують себе до ЛГБТ-спільноти не почуваються у школі в безпеці.

Про це свідчать результати дослідження Національного дослідження шкільного середовища в Україні, проведеного громадською організацією "Батьківська ініціатива "Терго" та "Студена". Дослідження проводилося протягом 2019-2020 навчального року серед учнів українських шкіл, які ідентифікують себе як представники ЛГБТ-спільноти, у Київській, Харківській, Львівській та Дніпропетровській областях. У ньому взяли участь 1 743 підлітки віком від 13 до 18 років.

"Дослідження говорить, що школа на сьогодні не є безпечним середовищем для навчання таких дітей. Лише 20% ЛГБТ-учнів сказали, що у школі почуваються у безпеці. Всі інші почуваються у школі небезпечно, некомфортно", - розповіла під час пресконференції координаторка дослідження в Україні Марина Шевцова.

За даними опитування, 43% опитаних підлітків почуваються небезпечно та некомфортно через свою сексуальну орієнтацію. Окрім того, 40% опитаних школярів почуваються некомфортно через вагу чи розмір тіла, а 30% піддаються цькуванню через гендерну ідентичність або експресію.

Через це 20% - бояться відвідувати їдальню, 30% - уникають походів до вбиральні. Також, протягом місяця перед проведенням дослідження майже 40% ЛГБТ-учнів принаймні один раз не пішли до школи через острах за себе.

Також, дослідники відзначили, що майже 70% ЛГБТ-школярів чують гомофобні висловлювання на свою адресу, найчастіше — у присутності вчителів або шкільної адміністрації, а 67% таких учнів чули гомофобні висловлювання від співробітників школи. Ще 60% повідомили, що у школах немає дорослого, до якого вони можуть звернутися з проблемами, які виникають.

Дослідження показало, що 30% таких школярів стикаються з різними формами фізичного насильства через свою сексуальну орієнтацію, і 28% - через гендерну експресію. Також 50% таких учнів страждають від кібербулінгу.

Що відомо

  • Ватикан офіційно заборонив католицькій церкві благословляти одностатеві шлюби та партнерства.
  • Європейський парламент оголосив територію Європейського Союзу "зоною свободи ЛГБТК+". Цю резолюцію прийняли у відповідь на те, що останні роки місцева влада в Польщі оголосила себе "вільною від ідеології ЛГБТК+".
  • Президент Польщі Анджей Дуда у своїй передвиборчій промові заявив, що просування "ідеології" ЛГБТ є необільшовизмом.
  • Єврокомісарка з правосуддя і гендерної рівності Віра Йоурова запропонувала ввести кримінальну відповідальність за розпалювання ненависті щодо ЛГБТК + у законодавстві Європейського Союзу та забезпечити визнання одностатевих партнерств після рішень Угорщини та Польщі щодо заборони одностатевим парам всиновлювати дітей.
  • Три польські активістки були визнані невинними в образі релігійних почуттів після акції з плакатами, що зображають Діву Марію з райдужним прапором ЛГБТ. Їм загрожували два роки в'язниці.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок