Правові аспекти розірвання шлюбу. Що необхідно знати миколаївцям

Правові аспекти розірвання шлюбу. Що необхідно знати миколаївцям

Правові аспекти розірвання шлюбу. Що необхідно знати миколаївцям Ілюстративне фото: Pexels

Розірвання шлюбу проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану, при наявності заяви від подружжя, що не має дітей. Наявність спільних дітей та майна передбачає розлучення тільки через суд. Про правові аспекти процедури розлучення в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповіла провідна спеціалістка Центрального районного у місті Миколаєві відділу ДРАЦС Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Юлія Котова.

За даними центрального відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, у Миколаївській області протягом січня-квітня 2021 року складено 253 актових записи про розірвання шлюбу.

За словами Юлії Котової, якщо є згода обох із подружжя та вони не мають неповнолітніх спільних дітей, вони можуть звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації одного з подружжя, а не за місцем реєстрації шлюбу.

Станом на перше травня 2021 року, до відділів ДРАЦС Миколаївщини було подано 275 заяв про розірвання шлюбу за спільною згодою подружжя. Цей показник абсолютно ідентичний у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

Якщо один із подружжя не має можливості подати таку заяву, то її може подати інший з подружжя при нотаріальному посвідченні заяви.

"Бувають випадки, коли один із подружжя не має можливості приїхати на саму реєстрацію розірвання шлюбу. У такому випадку він може написати заяву, у якій дає згоду на розірвання шлюбу без його присутності", — говорить провідна спеціалістка Центрального районного суду в місті Миколаєві відділу ДРАЦС Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Юлія Котова.

Подібні заяви від початку 2021 року до відділів ДРАЦС не подавалися.

Читайте також: "Реєстрація шлюбу. Що необхідно знати миколаївцям"

Поділ спільного майна та наявність дітей включає інші правові аспекти, шлюб можна розірвати тільки через суд.

Шлюб розривається судом, після подання подружжям, яке має дітей, заяви про розірвання шлюбу, разом із договором, де описується: з ким будуть проживати діти, яку участь буде брати той із батьків, що проживатиме окремо від дитини.

Правові аспекти розірвання шлюбу. Що необхідно знати миколаївцямІлюстративне фото: Unsplash

На основі цього суд, постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що це відповідає волі подружжя, і це не порушує їхні особисті та майнові права і права дітей подружжя.

За словами Юлії Котової, після рішення суду відкривається актовий запис та подружжю видається свідоцтво про розірвання шлюбу.

Станом на перше травня 2021 року, відділами ДРАЦС поставлено 932 відмітки про розірвання шлюбу на підставі рішень суду. У 2020 році протягом січня-квітня на Миколаївщині зареєстровано 971 розлучення на підставі судового рішення

Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання заяви. До закінчення цього строку дружина та чоловік мають право відкликати заяву про розірвання шлюбу, подану до відділів ДРАЦС. У 2021 році було відкликано 23 заяви, що на три менше, ніж за аналогічний період 2020 року.

Також від початку 2021 року було зареєстровано 24 випадки, коли подружжя не з'явилося на державну реєстрацію розірвання шлюбу, що на п'ять пар менше, ніж за аналогічний період 2020-го року.

Кількість складених актових записів щодо розірвання шлюбу в 2021 році на 14 % відсотків менше, ніж за аналогічний період за 2020 рік.

Загалом протягом 2020 року в області було розірвано 937 шлюбів.

Що відомо

  • Протягом січня-квітня 2021 року в Миколаївській області було складено 1506 актових записів про реєстрацію шлюбу, що на 35% відсотків більше, ніж за аналогічний період 2020 року.
  • Загальна кількість актових записів про державну реєстрацію шлюбу, складених органами державної реєстрації у 2020 році становить 4399 актових записів.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди