Україна, Молдова і Грузія створюють "Асоційоване тріо" для спільного руху в ЄС

Україна, Молдова і Грузія створюють "Асоційоване тріо" для спільного руху в ЄС

Україна, Молдова і Грузія створюють "Асоційоване тріо" для спільного руху в ЄС
Twitter/Дмитро Кулеба

Міністри закордонних справ України, Молдови та Грузії 17 травня підписали меморандум щодо створення "Асоційованого тріо" задля посиленого співробітництва з питань європейської інтеграції.

Про це вони повідомили після церемонії підписання меморандуму.

"Ми зробили дуже важливу річ сьогодні (17 травня – ред.) – підписали документ, який створює "Асоційоване тріо". Буде підсилена співпраця трьох наших країн щодо питань європейської інтеграції. Це нова ініціатива і вона дуже вчасна, і це рішення дуже вчасне, яке допоможе трьом нашим країнам більш ефективно рухатися вперед разом по шляху європейської інтеграції", – сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Свої підписи під документом, який започатковує новий формат відносин між країнами, поставили Дмитро Кулеба та його грузинський і молдавський колеги – Давід Залкаліані та Ауреліу Чокой. Вони перебувають з візитами в українській столиці.

За словами голови МЗС, документ передбачає координування зусиль в процесі діалогу з інституціями Євросоюзу, зокрема, в рамках "Східного партнерства".

"Наші країни стоять перед серйозними безпековими викликами, і ми погодилися розвивати й безпековий напрямок в нашій спільній роботі для того, щоб підтримувати стабільність в нашому регіоні", – додав Кулеба.

Читайте також: Стримування Кремля. Як змінилася позиція Заходу щодо безпеки України

"Ми маємо разом працювати, щоб виконати наші домашні завдання для того, щоб ми не просто просили прийняти нас в Європейський союз. А для того, щоб Європейський союз запросив нас стати його членами", – сказав міністр закордонних справ Молдови Ауреліу Чокой.

Наразі Україна, Молдова і Грузія мають угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з Європейським Союзом. Країни також задекларували своєю метою членство в ЄС, що викликає постійні гнівні реакції з боку Росії. Також, окрім України, в Молдови та Грузії є невирішені територіальні конфлікти, які були розв’язані або напряму здійснювалися російською армією. У 2014 році Росія анексувала Крим та розпалила війну на сході України, жертвами якої стали понад 13 тисяч людей. У відповідь західні країни наклали на РФ санкції.

Що відомо

  • Європейський Союз та Україна планують у 2021 році почати перегляд торговельної частини Угоди про асоціацію. Зокрема, планується прискорення та розширення сфери скасування ввізного мита у торгівлі між Україною та Євросоюзом.
  • 9 лютого прем’єр-міністр Денис Шмигаль напередодні засідання Ради асоціації Україна-ЄС зустрівся із президентом Ради Європи Шарлем Мішелем та обговорив із ним перспективи подальшої євроасоціації.
  • Віцепрем’єр-міністерка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що українська влада очікує, що Європейський союз невдовзі перегляне політику сусідства і виробить новий формат співпраці з Україною, а також Молдовою та Грузією.
  • Європарламент ухвалив резолюцію "щодо Росії, справи Олексія Навального, нарощування військ на кордоні України та напади Росії в Чехії", в якій описано механізм впливу на РФ в разі нападу на Україну.
  • 5 травня міністри закордонних справ країн "Великої сімки" висловили занепокоєння з приводу масштабного нарощування Росією військ біля кордонів України і наголосили, що продовжуватимуть політику санкцій проти Кремля аж до повного виконання "мінських угод" та повернення тимчасово окупованого Криму.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок