Перейти до основного змісту
Село-привид, "Сколівські Бескиди" й каньйони Миколаївщини. Куди поїхати в Україні

Село-привид, "Сколівські Бескиди" й каньйони Миколаївщини. Куди поїхати в Україні

Село-привид, "Сколівські Бескиди" й каньйони Миколаївщини. Куди поїхати в Україні
.

Через пандемію частка туризму у світовій економіці скоротилась удвічі, ідеться у звіті Всесвітньої ради з туризму і подорожей (WTTC). Туризм – один із напрямів, який чи не найбільше постраждав внаслідок пандемії. Водночас через нестабільність умов щодо поїздок в інші країни, українці можуть і вже обирають внутрішні маршрути. Регіональні філії Суспільного розповідають про цікаві місця, які можна відвідати вихідними чи у відпустці.

Село-привид у Карпатах

Село Буркут розташоване в долині між двома гірськими хребтами – Чивчинським і Гринявським. Чивчинський хребет розділяє державний кордон з Румунією. У селі Буркут лікувалася на бальнеологічному курорті Леся Українка. Сюди привозили поранених солдатів Першої світової війни.

Село-привид, "Сколівські Бескиди" й каньйони Миколаївщини. Куди поїхати в Україні
Фото: verkhovyna.life

Зараз село закинуте. Вже понад 10 років тут немає постійних жителів. Але у селі є дві садиби для туристів.

"Сколівські Бескиди"

Національний природний парк “Сколівські Бескиди” розташований над містечком Сколе Львівської області, це частина українських Карпат. Висоти в зоні парку – від 400 до 1268 метрів.

"Сколівські Бескиди"
ЛОДА

Саме зараз період, коли у підніжжя гір вже все цвіте, а ви виходите на одну із найвищих вершин, а там ще можна побачити сніг. Найбільше зараз квітнуть первоцвіти, анемони, медунка, ряст, фіалки. Вони утворюють такі оази, острівці. І, звичайно, можна побачити гарні краєвиди. Маршрути займають в середньому 5-6 годин. Усього парк презентував 19 піших туристичних маршрутів.

Читайте також: Зниклий трактор і скриня Louis Vuitton 19 століття. Дивовижні музеї та де їх шукати

Рафтинг на Прикарпатті

На території Верховинського природничого парку прокладено вісім туристичних стежок. Пролягають вони через урочища, полонини, скелі, цілющі джерела та історичні місця. Зараз тут стартував сезон рафтингу, тож це можливість спробувати справитись із гірськими річками.

Читайте також: Три громади Прикарпаття створюють туристичний маршрут "Бойківська сіль"

Каньйони Миколаївщини та "Єланецький степ"

Актовський, Арбузинський та Петропавловський, Мигія, Тилігул, Кінбурн та Ольвія – це перелік каньйонів у Миколаївській області. Розвиненим напрямом відпочинку є рафтинг на Мигійських порогах. Тут декілька варіантів цікавих маршрутів, а також прокат байдарок та каяків. Місцевий кемпінг створений туристами для туристів, для тих, хто любить природу та активний відпочинок. Серед інших туристичних напрямів заповідник "Єланецький степ" — єдиний степовий заповідником на Правобережній Україні. Більше читайте тут.

Читайте також: Нетипові напрямки й шанси на ЄС. Куди українцям поїхати у відпустку

"Гранд-каньйон" на Херсонщині

Станіславські скелі місцеві називають Гранд-каньйоном. На скелях силами місцевих облаштовані оглядові майданчики. Але оскільки люди власними автівками масово заїжджають на скелі, страждають рослини, серед яких багато червонокнижних. Подружжя Голіньків проклали маршрут так, щоб не шкодити природному середовищу. Детальніше – тут.

Сакури Ужгорода

Попри те, що сезон сакур почався в квітні – їх ще можна побачити. Цвітіння перетворюють Ужгород, а також Мукачево, Виноградів і ряд інших містечок на частину Японії.

Читайте також: Карантин у туристичних країнах і правила в'їзду до них. Що змінилося за тиждень для мандрівників

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок