Юний акордеоніст з Донеччини переміг в Міжнародному музичному конкурсі в Америці

Юний акордеоніст з Донеччини переміг в Міжнародному музичному конкурсі в Америці

Юний акордеоніст з Донеччини переміг в Міжнародному музичному конкурсі в Америці

Дев’ятирічний акордеоніст Іван Гомольський із Часів Яру переміг на Міжнародному музичному конкурсі, який відбувся в Америці. Та отримав звання Чемпіона світу. За першість у категорії «Діти до 10 років» змагалися 22 учасники з 12 країн.

Дев'ятирічний Іван Гомольський переміг з композицією під назвою "Віва".

"Я грав "Парафраз на тему Каприс №24" Ніколо Паганіні та "Віва" Джона Гарта. Це складні композиції, наскільки я знаю. І мені розповідали, що їх грають у коледжах, але не в музичній школі", - каже акордеоніст Іван Гомольський.

Навчатися музики Іван почав із трьох з половиною років.

"На акордеоні у нас є така зірочка, як Гомольський Іван, який бере участь у багатьох конкурсах, і у цьому році він побив усі рекорди, ми пішли далі, за кордон, і там він вже став чемпіоном світу в Америці в штаті Орегон", - директорка мистецької школи Вікторія Філатова.

Його матір Анна пригадує, як просила керівницю музичного ансамблю взяти на навчання сина.

"Вона на нього подивилась і сказала: "У мене що тут – дитсадок? Він, напевно, ще й говорити не вміє". На що Ваня відповів: "Умію!", - заспівав пісню про маму і вона взяла його до себе", - розповідає матір Івана Анна Гомольська.

Також Іван грає на фортепіано. Та вміє грати на гітарі.

"Оскільки школа починає навчати дітей із шести років, то Ваня кілька років був у нульовому класі. Спочатку він грав на баяні. Коли він прийшов до мене у клас, я йому показала акордеон, і він так загорівся, йому сподобався цей інструмент", - каже викладачка мистецької школи Наталя Дорофеєва.

Іван сам пише музику. Каже, мріє про професійний інструмент.

"Сучасні італійські акордеони дуже дорого коштують – близько 10 тисяч євро. Як кажуть, 50 відсотків успіху виконавця – це хороший якісний інструмент", - додає викладачка.

За перемогу у міжнародному конкурсі Іван отримав диплом та грошовий приз – 100 доларів США. Їх батьки відклали – на новий акордеон.

На початок