У готелі "Салют" проведуть музичну вечірку на підтримку руху Save Kyiv Modernism

У готелі "Салют" проведуть музичну вечірку на підтримку руху Save Kyiv Modernism

У готелі "Салют" проведуть музичну вечірку на підтримку руху Save Kyiv Modernism

Готель "Салют" – пам'ятник модернізму 70-х, стилю, який сьогодні перебуває на межі зникнення. 21 травня там відбудеться вечірка на підтримку руху, який бореться за збереження знакових архітектурних споруд столиці.

Дитячий світ, ДК Корольова, "Тарілка" на Либідській – назви цих об'єктів потрапили у нещодавні заголовки через некомпетентну реставрацію або через загрозу знесення. У більшість об'єктів модернізму вхід обмежений чи взагалі закритий. Надати можливість потрапити в будівлю надзвичайної архітектурної форми вирішило творче об'єднання DJBuro, до якого входять музичні експерти Влад Фісун, Володимир Сиваш та Masha Efy.

"В проєктах DJBuro ми неодноразово використовували нецільові об'єкти Києва. Я згадую особисту участь в легендарній БОМЖ-паті, яка проходила у кесоні на Оболонській набережній і під Гаванським мостом, свої відеостріми у Мистецькому арсеналі та в охолоджувальній вежі в Чорнобильській зоні, сети колег на фоні центру Києва", – ділиться засновник формації Влад Фісун.

Культура ставлення до архітектурної спадщини – це перманентний процес. І команда вирішила сприяти цьому своїм діджейським способом.

Подія відбудеться за підтримки соціальної спільноти save kyiv modernism. Основна мета формації – привернути увагу до проблеми збереження архітектурної спадщини, показати, як ці об'єкти можна використовувати з культурною метою.

"Як тільки не називають модернізм: "бридкий", "краще спалити", "совок". Я чула багато причин спалити, знищити. Моя думка – архітектура в стилі модернізм різна, багато об'єктів дійсно коробки з бетону, сірі й сумні свідки промислового розквіту в 70-х. Але є такі об'єкти, які "летять" і за собою запрошують. Вони пластичні,  легкі, "мелодійні", – коментує активістка save kyiv modernism Ольга Терефєєва.

Команда спільноти впевнена, що такі будівлі – крутий туристичний магніт, це локації для зйомок, це фотозони й місця для івентів, фестивалів, культурних проєктів.

"Модернізм занепав та потребує нового життя. Він ще може добре послужити суспільству. Я за збереження та переосмислення нових економічних культурних функцій для цієї архітектури", – додає Ольга.

Читайте також

Садибу Баккалинського, яку хотіли знести під забудову, визнали пам’яткою архітектури

Що відбувається з Будинком кіно: частину співробітників звільнили, а будівля майже спорожніла

У Нововолинську хочуть знищити монументальне панно з українським прапором

Вибір редакції

На початок