Чотири клуби УХЛ не відпускають гравців у збірну України. Федерація погрожує санкціями

Чотири клуби УХЛ не відпускають гравців у збірну України. Федерація погрожує санкціями

Чотири клуби УХЛ не відпускають гравців у збірну України. Федерація погрожує санкціями УХЛ

Поки що відповідь на звернення ФХУ надав лише чемпіон України "Донбас".

Перемога "Донбасу" над "Соколом" у фінальній серії чемпіонату України з хокею ознаменувала закінчення сезону. Гравці закінчили виступи і отримали можливість піти у відпустку.

Проте для частини гравців відпустка ще не настала. Після закінчення сезону головний тренер збірної України Вадим Шахрайчук викликав 29 хокеїстів до табору національної команди на перший збір у 2021 році.

Збірна України має провести збір з 4 по 13 травня, після чого взяти участь у міжнародному турнірі в Словенії. Однак на етапі збору може зіштовхнутися із проблемою - не всі клуби УХЛ відреагували на виклик гравців у збірну.

Що трапилося?

Після повідомлення списку гравців, які мають взяти участь у зборі національної команди, клуби, які вони представляють, повинні були відповісти федерації хокею України з приводу того, що відпускають гравців до табору команди.

ФХУ повідомила, що три із чотирьох клубів - "Краматорськ", "Маріуполь" та "Білий Барс" не надали відповіді щодо того, чи відпускають своїх хокеїстів. А у четвер, 29 квітня, федерація отримала лист від чемпіона України "Донбасу", у якому зазначалося, що гравці вже відправилися у відпустку, а клуб "не може вплинути на рішення хокеїстів узяти участь у навчально-тренувальному процесі національної команди України"

Із цих чотирьох клубів до табору національної команди мали прибути 18 хокеїстів, дев'ять із яких виступають саме за "Донбас". Таким чином, поки що лише 11 хокеїстів із попереднього списку можуть прибути до табору збірної України.

При цьому, тренерський штаб збірної України за два дні до листа "Донбаса" повідомив федерацію, що десятьом гравцям заборонили приїжджати до табору національної команди. Які саме клуби та яким гравцям було заборонено прибути на збір України - не зазначалося.

Кого викликали до збірної України?

 • Воротарі: Богдан Дьяченко (ХК "Донбас"), Дмитро Кубрицький (ХК "Сокіл"), Артур Оганджанян ("Нью-Гемпшир Монархс, США), Олег Петров (ХК "Дніпро")
 • Захисники: Володимир Алексюк, Всеволод Толстушко (усі – ХК "Кременчук"), Віталій Андрейків, Іван Сисак, Артур Чолач (усі – ХК "Сокіл"), Андрій Григор’єв, Пилип Пангелов-Юлдашев (усі – ХК "Донбас"), Денис Матусевич (ХК "Дніпро"), Павло Таран (ХК "Краматорськ"), Ігор Мережко (ХК "Рубін", Росія).
 • Нападники: Сергій Бабинець, Роман Благий, Дмитро Даниленко (усі – ХК "Білий Барс"), Нікіта Буценко, Ілля Коренчук, Олександр Костіков, Віталій Лялька, Олександр Пересунько, Максим Разумов (усі – ХК "Донбас"), Олексій Ворона, Андрій Денискін (усі – ХК "Кременчук"), Гліб Кривошапкін (ХК "Краматорськ"), Андрій Міхнов, Фелікс Морозов, Дмитро Німенко (усі – ХК "Сокіл").

Яку позицію зайняла ФХУ?

Федерація хокею України зазначила, що зв'язується окремо з кожним хокеїстом для підтвердження участі на зборах. Поки що не повідомляється, чи вдалося зв'язатися з кимось із хокеїстів тих клубів, які не відповіли на запрошення.

Крім того, президент ФХУ Георгій Зубко ініціював створення комісії, яка розгляне питання неявки хокеїстів на навчально-тренувальні збори. А також повідомив Міжнародну федерацію хокею про початок внутрішнього розслідування, на що в організації заявили, що підтримують таке рішення.

У федерації погрожують, що за умови виявлення порушень може застосувати дисциплінарні санкції по відношенню до клубів.

Чемпіону "Донбасу", зокрема, ФХУ погрожує забороною брати участь у змаганнях під егідою федерації, а також у Континентальному Кубку, куди пробилася донецька команда завдяки перемозі в чемпіонаті.

Це другий конфлікт, пов'язаний із федерацією хокею України після закінчення чемпіонату. Раніше ФХУ повідомила про позбавлення права на проведення чемпіонату українську хокейну лігу, яка займалася цими питаннями сумісно з ФХУ з 2016 року.

Читайте також: УХЛ підготувала позов проти федерації через позбавлення права на проведення чемпіонату з хокею

Що відбувається в українському хокеї: хронологія подій

 • Грудень 2020-го: ФХУ не затвердила кандидатом на посаду президента організації Олексія Житніка, якого висували клуби УХЛ. Клуби запропонували реорганізувати федерацію.
 • 18 грудня: обраний новий президент федерації. Ним став Георгій Зубко.
 • 3 квітня. ФХУ зобов'язала УХЛ встановити ліміт на легіонерів.
 • 9 квітня. Президент ФХУ Георгій Зубко повідомив про готовність федерації проводити чемпіонат України без участі УХЛ.
 • 12 квітня. Відповідь УХЛ щодо впровадження ліміту на легіонерів: ліміт існує, зробити його жорстким неможливо.
 • 23 квітня. Останній матч сезону 2020/21: "Донбас" перемагає "Сокіл" та стає чемпіоном України.
 • 26 квітня. УХЛ починає прийом заявок на наступний сезон, в ФХУ повідомили, що позбавили хокейну лігу прав на проведення турніру.
 • 27 квітня. Позов УХЛ проти ФХУ через позбавлення права на проведення чемпіонату.
 • 27 квітня. ФХУ повідомляє, що частина клубів не відпускає гравців на збір національної команди.
 • 29 квітня. ФХУ погрожує дисциплінарними санкціями клубам, які не відпускають хокеїстів у збірну України.

Що відомо

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів