Федерація хокею України позбавила УХЛ права проводити чемпіонат. Що трапилося і яка позиція у сторін

Федерація хокею України позбавила УХЛ права проводити чемпіонат. Що трапилося і яка позиція у сторін

Федерація хокею України позбавила УХЛ права проводити чемпіонат. Що трапилося і яка позиція у сторін УХЛ

Керівництво хокейної ліги почало прийом заявок, але у федерації називають цей процес недійсним.

Федерація хокею України позбавила українську хокейну лігу (УХЛ) права на проведення чемпіонату України. Про це повідомляє прес-служба ФХУ.

26 квітня УХЛ оголосила про початок прийому заявок на виступ у чемпіонаті України сезону 2021/22. Відповідні заявки керівництво хокейної ліги отримало від семи клубів - "Білого Барсу", МХК "Динамо", "Дніпра", "Донбасу", "Краматорська", "Крижаних Вовків" та "Маріуполя".

Термін заявки на наступний розіграш УХЛ триватиме до 31 липня. Однак у той же день федерація хокею України повідомила: українська хокейна ліга не має права проводити чемпіонат.

Чому ФХУ позбавила УХЛ права проводити чемпіонат?

У федерації хокею України наголосили на тому, що повідомили про відповідне рішення УХЛ ще 7 квітня. На той момент чемпіонат України з хокею ще не було закінчено: тривали стадії плей-оф.

У зверненні ФХУ зазначається, що рішення вступило в силу одразу після закінчення фінальної серії між "Донбасом" та "Соколом" (4:0). Таким чином, УХЛ більше не є співорганізатором змагань.

"26 квітня 2021 року ТОВ "УХЛ" на сайті uhl.ua оголосило про прийом заявок від клубів на участь у чемпіонаті України у сезоні 2021/22 з хокею із шайбою. Але після закінчення фінальної серії між "Соколом" та "Донбасом ТОВ "УХЛ" більше не є співорганізатором чемпіонату України. Про що ТОВ "УХЛ" офіціально повідомили 7 квітня 2021-го в листі від федерації хокею України. Відповідно, приймати заявки ТОВ "УХЛ" на наступний сезон національної першості не може".

Читайте також: Федерація хокею України вимагає ліміт на легіонерів у чемпіонаті. Чому і яким він має бути

Водночас, ФХУ наголосила, що готова до нової співпраці із УХЛ з приводу проведення чемпіонату України. Однак відповіді від керівництва української хокейної ліги не отримала.

У федерації раніше зазначали, що готові проводити чемпіонат України самостійно. Президент ФХУ Георгій Зубко розповідав, що через "світоглядні розбіжності" з УХЛ організація готова взяти на себе цю функцію.

Як в УХЛ відреагували на позбавлення прав проводити чемпіонат?

Генеральний директор української хокейної ліги Сергій Варламов заперечив інформацію ФХУ щодо позбавлення прав проводити чемпіонат України. В коментарі XSport він зіслався на договір між ФХУ та УХЛ, згідно якого хокейна ліга має право на організацію наступного розіграшу турніру.

"Хочемо нагадати ФХУ, що договір про співпрацю ліги та федерації щодо проведення національного чемпіонату підписаний до 30 квітня 2022 року. Цей договір був підписаний від 5 вересня 2019-го і до 30 квітня 2022-го ліга офіційно має право на організацію чемпіонату України. Будемо діяти виключно у правовому полі і зобов'яжемо ФХУ виконувати договір, підписаний ними у 2019 року".

ФХУ та УХЛ не вперше вступають між собою у конфлікт. На початку квітня у федерації зобов'язали керівництво хокейної ліги встановити ліміт на легіонерів у чемпіонаті. УХЛ на це відреагувала тим, що ліміт існує, однак зробити його більш жорстким не може через відсутність достатньої кількості українських хокеїстів.

Читайте також: "Де взяти 110 українських хокеїстів?" УХЛ - про вимоги федерації хокею щодо ліміту на легіонерів

Конфлікт між ФХУ та УХЛ: хронологія подій

  • Грудень 2020-го: ФХУ не затвердила кандидатом на посаду президента організації Олексія Житніка, якого висували клуби УХЛ. Клуби запропонували реорганізувати федерацію.
  • 18 грудня: обраний новий президент федерації. Ним став Георгій Зубко.
  • 4 березня: федерація повідомила про призначення Вадима Шахрайчука новим головним тренером збірної України. Тренер зазначив, що чемпіонат України є "неконкурентоспроможним", а іноземці, які у ньому виступають, не здатні його підсилити.
  • 3 квітня. ФХУ зобов'язала УХЛ встановити ліміт на легіонерів.
  • 9 квітня. Президент ФХУ Георгій Зубко повідомив про готовність федерації проводити чемпіонат України без участі УХЛ.
  • 12 квітня. Відповідь УХЛ щодо впровадження ліміту на легіонерів: ліміт існує, зробити його жорстким неможливо.
  • 23 квітня. Останній матч сезону 2020/21: "Донбас" перемагає "Сокіл" та стає чемпіоном України.
  • 26 квітня. УХЛ починає прийом заявок на наступний сезон, в ФХУ повідомили, що позбавили хокейну лігу прав на проведення турніру.

Що відомо

  • Сезон 2020/21 став першим для київського "Сокола" з моменту відродження клубу. У першому ж сезоні кияни дійшли до фіналу.
  • На чемпіонат України 2021/22 поки що не заявилися дві команди: "Сокіл" та "Кременчук". Натомість заявку на участь у ньому подало МХК "Динамо".
Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спорт