"Донбас" - чемпіон України з хокею 2020/21. Це восьма перемога команди в історії ХК "Донбас"

Донецька команда реабілітувалася за поразку у минулому сезоні.

У фінальній серії чемпіонату України з хокею між собою зустрічалися найтитулованіші команди в історії - "Донбас" та "Сокіл". "Донбас" сім разів ставав чемпіоном України, у той час як "Сокіл" є абсолютним рекордсменом із 12 перемогами.

За свою історію "Сокіл" та "Донбас" між собою зустрічалися двічі у фіналах. Обидва рази перемагала саме донецька команда - в 2011 та 2012 роках "Донбас" перемагав киян, здобувши перші перемоги в чемпіонаті у історії.

У 2021 році "Сокіл" та "Донбас" зустрічалися у фіналі знову. Донецька команда намагалася реабілітуватися за поразку у минулорічному фіналі "Кременчуку". А "Сокіл" спробував у першому ж сезоні після відродження стати чемпіоном.

На відміну від "Сокола", "Донбас" розпочав виступи у плей-оф із півфіналу. Донецька команда стала найкращою у регулярному чемпіонаті, у той час, як "Сокіл" фінішував третім. У півфінальній серії "Донбасу" знадобилося п'ять матчів, щоб перемогти херсонський "Дніпро" (4:1). У фіналі на донецьку команду очікував "Сокіл".

За підсумками перших трьох матчів "Донбас" здобув перевагу над "Соколом". Донецька команда здобула перемоги у кожному із трьох поєдинків, і вже за підсумками четвертого могла стати чемпіоном.

"Сокілу" майже вдалося перевести серію до п'ятого матчу. Київська команда закінчила переможцем перший період, і навіть у другому зберегла перевагу в один м'яч.

За чотири хвилини до фінальної сирени "Сокіл" також лідирував. Однак "Донбас" скористався чисельною перевагою і реалізував комбінацію - Олєш Шишлянніков переправив шайбу у сітку воріт киян.

На команд очікував овер-тайм, який тривав до тих пір, поки одна із них не закине вирішальну шайбу. Цією командою виявився "Донбас" - Ніколай Казаковцев на початку четвертої хвилини відправив шайбу у сітку та приніс команді перевагу у матчі. Та звання чемпіона.

Фінал чемпіонату України з хокею

• "Донбас" - "Сокіл" 2:1 - 1:0 на користь "Донбасу"
  • "Донбас" - "Сокіл" 5:1 - 2:0 на користь "Донбасу"
  • "Сокіл" - "Донбас" 1:3 - 3:0 на користь "Донбасу"
  • "Сокіл" - "Донбас" 3:4 ОТ - 4:0 на користь "Донбасу"

• Для "Донбаса" це перше чемпіонство з 2019 року. Перед цим команда чотири роки поспіль ставала найкращою в Україні - з 2016 по 2019 роки.
  • "Сокіл" програв сьому фінальну серію в історії. Востаннє - "Донбасу" в 2012 році.
  • За весь сезон "Донбас" зазнав шість поразок, серед яких лише одна - у плей-оф.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика