Кабмін призначив тимчасового очільника Міненерго. Нардепи пропонують призначити міністром Галущенка

Кабмін призначив тимчасового очільника Міненерго. Нардепи пропонують призначити міністром Галущенка

Кабмін призначив тимчасового очільника Міненерго. Нардепи пропонують призначити міністром Галущенка

Тимчасовим виконувачем обов’язків міністра енергетики було призначено заступника міністра енергетики Юрія Бойка. Водночас комітет Ради підтримав на посаду міністра енергетики віцепрезидента "Енергоатома" Германа Галущенка.

Як повідомили у пресслужбі Кабінету міністрів, Бойка призначили відразу після того, як тимчасовим виконувачем обов’язків голови НАК "Нафтогаз" став Юрій Вітренко.

Читайте також: Кабмін звільнив голову "Нафтогазу" Коболєва і призначив Вітренка

У листопаді 2020 року Бойка вже призначали на цю ж посаду, тоді він замінив Ольгу Буславець, яка з квітня тимчасово виконувала обов'язків Міністра енергетики.

Бойко Юрій Миколайович народився 1972 року в Рівному. Свою кар'єру розпочав енергетиком відділу Головного енергетика Рівненського радіотехнічного заводу.

З 2003 року працює за фахом на керівних посадах в енергетичній галузі. Починаючи з листопада 2012 до жовтня 2014 року працював у Чернігові – т.в.о. голови правління, а згодом головою правління ПАТ "Чернігівобленерго".

З  жовтня 2014  до травня 2020 року працював заступником директора з економіки та фінансів ДП "Енергоринок".

У травні 2020 року він став заступником Міністра енергетики та захисту довкілля.

У декларації за 2019 рік він вказав, що володіє квартирою 61,8 м² у Броварах, а його дружина має квартиру 61,7 м² та дві земельні ділянки у Броварах. Ще один будинок дружини у Броварах – поки не завершений. Бойко володіє двома легковими автівками: Audi Q7 та Volvo ХС90.

За 2019 рік чоловік заробив 5,8 млн грн заробітної плати в "ДП Енергоринок", ще близько 180 тис. грн – проценти, його дружина заробила 116 тис. грн. Також він та його сім'я має 83 тис. євро, 84 тис. доларів та понад 2 млн грн.

Герман Галущенко закінчив Львівський державний університет за спеціальністю правознавство.

Працював у прокуратурі, Міністерстві закордонних справ України.

Окрім того, він обіймав посади заступника керівника департаменту Секретаріату президента, директора департаменту судової роботи Міністерства юстиції.

У 2013-2014 роках був виконавчим директором з правового забезпечення ДП "НАЕК "Енергоатом". 6 травня 2020 року Кабінет міністрів призначив його віцепрезидентом компанії.

Що відомо

  • Кабмін звільнив Андрія Коболєва з посади голови НАК "Нафтогаз України" та призначив на його місце виконувача обов'язків міністра енергетики Юрія Вітренка. У компанії назвали рішення незаконним.
  • Андрій Коболєв очолював НАК "Нафтогаз України" протягом семи років.
  • 8 жовтня Андрій Коболєв повідомив про першу кримінальну справу про державну зраду проти менеджменту "Нафтогазу".
  • У листопаді 2020 року Андрій Коболєв повідомив, що проти керівників НАК "Нафтогаз" відкрито вже два кримінальні провадження про державну зраду.
  • У лютому виконувач обов'язків міністра енергетики Юрій Вітренко підтвердив, що звертався до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля із пропозицію звільнити Андрія Коболєва через виявлені під час аудиту порушення та невиконання "Нафтогазом" планів із видобутку природного газу.

Читайте також

"Це відповідь на доручення прем'єра" – Вітренко розповів, чому хоче звільнити Коболєва

Вибір редакції

На початок