До дня першої публікації "Кобзаря": у мережі виклали мультфільм "Причинна"

До дня першої публікації "Кобзаря": у мережі виклали мультфільм "Причинна"

До дня першої публікації "Кобзаря": у мережі виклали мультфільм "Причинна"

26 квітня, до дня першого видання "Кобзаря", анімаційний фільм "Причинна" опублікували у мережі для безкоштовного перегляду. Ця стрічка створена за мотивами однойменної балади Тараса Шевченка.

Як повідомляє видання "День", це дебютний анімаційний фільм режисера, автора сценарію та художника Андрія Щербака. Ще зі студентських років він відчував творчий зв'язок із романтичною баладою Тараса Шевченка та хотів використати її у своїй студентській роботі.

Викладачі відмовили початківця братися за важку тему, проте "Причинна" не давала про себе забути.

"У якийсь момент, приблизно 2011 року, думки про те, що не було реалізовано, переросли в "інсайти". На роботу я ходив пішки, і під час цих довгих прогулянок перед очима почали з'являтися кадри: то сплячий козак на фоні червоних маків, то степ, яким крокують коні. Тоді я багато малював і загорівся ідеєю створення анімаційного фільму у техніці живопису", – розповідає Андрій.

Врешті-решт цю ідею вдалося реалізувати за підтримки Держкіно.

Прем'єра стрічки відбулась у 2017 році на Одеському міжнародному кінофестивалі. Серед нагород фільму –"Золота Дзиґа 2018" Української кіноакадемії за найкращий анімаційний фільм, спеціальний приз журі Міжнародного кінофестивалю "КРОК 2017" та гран-прі фестивалю "Відкрита ніч. Дубль – 21".

Відсьогодні "Причинну" можна побачити на платформі кінокомпанії "МАГІКА-ФІЛЬМ" FilmClub. Стрічка безкоштовно доступна за посиланням.

Що відомо

"Причинна" — один із ранніх творів Тараса Шевченка. В основі балади — народна легенда про чисте й світле кохання, розлуку і трагічну загибель закоханих — мотив, досить типовий для народних пісень.

Цей твір став якісно новим явищем в українській літературі. Якщо раніше героєм балад виступав пан-гетьман або купецька донька, то героїня Шевченка — убога дівчина-селянка, сирота. Навіть його русалки — не панночки, а покритки та діти покриток, скривджені "злими людьми".

Тарас Шевченко вперше відтворив фантастичний світ русалок та відьом таким, яким його уявляють народні маси.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше