Три медалі та четверте командне місце. Як виступила Україна на Євро з греко-римської боротьби

. Dogukan Karadag / UWW

В останній день змагань - дві бронзові нагороди.

Збірна України закінчила виступи у греко-римській боротьбі на чемпіонаті Європи, який проходив у Варшаві. Змагання стали заключними на Євро з боротьби: перед цим виступали представники вільної та жіночої боротьби.

Україна була представлена у всіх десяти вагових категоріях. Однак нагороду вдалося здобути лише трьом спортсменам. Жан Беленюк, Віктор Петрик та Максим Євтушенко вибороли для України бронзові нагороди.

Результати України на Євро з греко-римської боротьби

• "бронза": Віктор Петрик (до 60 кг), Максим Євтушенко (до 72 кг), Жан Беленюк (до 87 кг)
  • 5-е місце: Дмитро Пишков (до 77 кг), Олександр Чернецький (до 130 кг)
  • 7-е місце: Ярослав Фільчаков (до 82 кг), Євген Савета (до 97 кг)
  • 10-е місце: Михайло Ступін (до 55 кг), Олександр Грушин (до 63 кг)
  • 17-е місце: Олексій Масик (до 67 кг)

Для Віктора Петрика це перша нагорода на рівні чемпіонатів Європи. До цього він змагався лише на Євро з греко-римської боротьби серед спортсменів до 23 років (2018-й), але там зайняв п'яте місце. Максим Євтушенко брав нагороду на Євро лише на рівні кадетів ще у 2013 році (перемога у вазі до 54 кг). А ось Жан Беленюк виграв п'яту медаль на рівні континентальних першостей.

У порівнянні з чемпіонатом Європи-2020, Україна здобула таку ж кількість нагород, однак не мала жодної золотої у греко-римській боротьбі. На Євро-2020 перемогу у вазі до 87 кг здобув Семен Новіков, замість нього на чемпіонаті Європи у Варшаві виступав Жан Беленюк, який у підсумку взяв "бронзу".

Медальний залік Євро-2021 з греко-римської боротьби

1. Росія - 5 "золото" + 0 "срібло" + 2 "бронза"
  2. Сербія - 2+0+0
  3. Туреччина - 1+3+1
  4. Грузія - 1+1+2
  5. Угорщина - 1+1+1

...

• 10. Україна - 0+0+3

Попри невисоке місце у медальному заліку, у командному Україна на Євро з греко-римської боротьби показала четвертий результат. За очками українських борців випередили лише представники Росії, Туреччини та Грузії.