Шість медалей та друге командне місце. Як виступила Україна на Євро з жіночої боротьби Dogukan Karadag / UWW

І дві чемпіонки Європи.

Жіноча збірна України завершила виступи на чемпіонаті Європи-2021 у польській Варшаві. Змагання серед жінок проходили другими у рамках об'єднаного Євро: свої виступи ще раніше закінчили чоловіки у вільній боротьбі (в України чотири нагороди), продовжують змагатися чоловіки у греко-римській боротьбі.

Збірна України була представлена у всіх десяти вагових категорій, в шести - змогла завоювати медалі. Українські борчині виграли два "золота", одне "срібло" та три "бронзи".

Результати України на Євро-2021 з жіночої боротьби

• "золото": Ірина Коляденко (до 62 кг), Алла Белінська (до 72 кг)
  • "срібло": Тетяна Ріжко (до 65 кг)
  • "бронза": Христина-Зоряна Демко (до 55 кг), Аліна Грушина (до 57 кг), Аліна Бережна (до 68 кг)
  • 5-е місце: Оксана Лівач (до 50 кг), Марія Винник (до 53 кг)
  • 7-е місце: Анастасія Осьнач (до 76 кг)
  • 9-е місце: Катерина Зелених (до 59 кг)

Для Ріжко та Демко - це перші медалі у кар'єрі на чемпіонатах Європи. А Коляденко та Белінська - уперше в кар'єрі виграли саме "золото" континентальної першості.

У порівнянні з Євро-2020 Україна втратила дві медалі, однак виграла на одне "золото" більше. Рік тому показник українок був: 1+3+4, а тепер 2+1+3.

Медальний залік Євро-2021 з жіночої боротьби

1. Росія - 2 "золото" + 3 "срібло" + 2 "бронза"
  2. Україна - 2+1+3
  3. Болгарія - 1+2+1
  4. Молдова - 1+0+2
  5. Білорусь - 1+0+1

У командному заліку, як і в чоловічій вільній боротьбі, Україна посіла друге місце. У цьому заліку рахується сумарно виступи спортсменок у кожній вагоій категорії. Випередити Україну змогла тільки Росія, а на третьому місці - Польща.