У данському замку запрацював аудіогід українською

У данському замку запрацював аудіогід українською

У данському замку запрацював аудіогід українською Вікіпедія

У межах проєкту з упровадження україномовних аудіогідів запустили п’ятнадцятий аудіогід українською у Музеї національної історії в замку Фредеріксборг у Данії.

"Лише тиждень тому розпочав свою діяльність Українсько-данський молодіжний дім у Києві, а вже сьогодні ми запустили україномовний аудіогід у замку Фредеріксборг, відомому як Музей національної історії Данії", — цитує першу леді Олену Зеленську пресслужба Офісу президента.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначив, що запуск україномовного аудіогіда є чудовим проявом культурної дипломатії, яка відкриває Україну світу і, навпаки, світ – Україні.

Замок-палац Фредеріксборг був побудований у перших десятиліттях XVII століття як резиденція короля Крістіана IV і є найбільшим замком епохи Відродження у Скандинавії. З 1671 до 1840 рр. у церкві палацу відбувалися церемонії сходження на престол нових монархів Данії та Норвегії. З 1878 року замок перетворився на Музей національної історії, основу якого складали витвори мистецтва, зібрані королівською родиною.

Що відомо

  • У листопаді Кабінет міністрів виділив 756 тисяч гривень на ініціативу дружини президента на створення україномовних гідів у лондонському Тауері та Версальському палаці. Гроші планували залучити із зекономлених видатків на двох бюджетних програмах Міністерства закордонних справ.
  • У жовтні стало відомо, що Олена Зеленська підпише меморандум про запровадження у музеях Британії аудіогідів українською мовою у Лондоні.
  • У червні 2020 року український аудіогід з'явився у віденському музеї "Альбертіна". Ініціативу реалізували в рамках проєкту "Українськомовні аудіогіди для Альбертіни"
  • У Колізеї в Римі відбувся запуск дев’ятого за останній рік українського аудіогіда.
  • У Морському музеї в чорногорському місті Котор почав працювати аудіогід українською мовою.
  • 5 квітня під час офіційного візиту президента України Володимира Зеленського у Національному музеї Катару був підписаний меморандум про впровадження першого на території цієї країни україномовного аудіогіда.
  • Зеленська під час робочого візиту до Франції запустила україномовний аудіогід у Версальському палаці.
  • Під час робочого візиту до Туреччини Зеленська запустила два нові україномовні аудіогіди у Галатській вежі в Стамбулі та в Музеї анатолійських цивілізацій в Анкарі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше