У Колізеї запрацював український аудіогід. На черзі лондонський Тауер і Версаль

У Колізеї запрацював український аудіогід. На черзі лондонський Тауер і Версаль

У Колізеї запрацював український аудіогід. На черзі лондонський Тауер і Версаль АР

У Колізеї в Римі відбувся запуск дев’ятого за останній рік українського аудіогіда. Це є частиною проєкту першої леді України Олени Зеленської з впровадження україномовних аудіогідів у музеях світу.

Як повідомляє прес-служба президента, цей проєкт покликаний поширювати українську мову в світі, "щоб голос України звучав у найвидатніших світових пам’ятках". "Вперше ідея впровадження україномовних аудіогідів з'явилася в мене у Берліні під час автобусної екскурсії містом. Насправді, це було вперше, коли в переліку можливих мов я побачила українську", – розповіла Олена Зеленська.

"Голосом" аудіогіда став український актор дубляжу Юрій Сосков.

Перша леді країни також повідомила, що наступного року україномовні аудіогіди запрацюють у лондонському Тауері, Версальському палаці, Національному природознавчому музеї в Берліні, музейному комплексі Ватикану, Меморіальному комплексі історії Голокосту – Яд Вашемі, Державному музеї мистецтв імені Ігоря Савицького в Узбекистані.

Що відомо

  • Раніше в ОП повідомляли про запуск україномовного аудіогіда в Музеї історії мистецтв у Відні. Також україномовні аудіогіди є в галереї Альбертіна у Відні, у Національному музеї килима в місті Баку та в Латвійському національному художньому музеї у Ризі.
  • У Чернівцях створили аудіогід пам’ятками єврейської архітектури, до нього увійшли 15 будівель. Розробив аудіогід музей історії та культури євреїв Буковини спільно з Інститутом єврейської історії "Центропа".
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше