Зі шкільних бібліотек Китаю приберуть книги, які пропагують західні цінності

Зі шкільних бібліотек Китаю приберуть книги, які пропагують західні цінності

Зі шкільних бібліотек Китаю приберуть книги, які пропагують західні цінності Sladnas Crepidas

Китайська влада наказала початковим та середнім школам країни прибрати з дитячих бібліотек книги, які пропагують західні цінності та можуть зашкодити вихованню патріотичних почуттів. Відповідний закон набуває чинності з квітня.

Як повідомляє видання Nikkei Asia, відтепер фактично небажаними стануть такі книжки, як біографії Стіва Джобса або Білла Гейтса, які донедавна навіть рекомендували до прочитання місцевим підліткам.

Натомість до шкільної програми включили трактат чинного президента Китаю та генсекретаря Комуністичної партії "Думка Сі Цзіньпіна про соціалізм китайського зразка в нову еру".

Місцеві вчителі зізнаються: відтепер вони змушені з обережністю рекомендувати літературу для позакласного читання. Формулювання, про які йдеться в законі, досить абстрактні. Фактично за певних умов під заборону може потрапити будь-яка книга, видана поза межами Китаю.

Цей закон зачепить 240 мільйонів школярів та має на меті зміцнити позиції влади напередодні 100-ліття комуністичної партії, яке відзначать 1 червня 2021. Місцеві мешканці побоюються, що невдовзі ці вимоги можуть розповсюдитися на книжкові магазини та бібліотеки для дорослих.

Що відомо

У 2021 році китайська влада вперше за багато років заборонила місцевим телеканалам транслювати церемонію нагородження "Оскар". Це сталося після того, як один з претендентів на перемогу в номінації "Кращий короткометражний документальний фільм" стала стрічка "Не розділяй". У ній режисер Андрес Хаммер зафіксував боротьбу за демократію під час протестів у Гонконгу.

Читайте також

До Дня книги Amazon дозволив безкоштовно завантажити 10 обраних видань

Щоб прочитати 20 світових бестселерів, знадобиться 330 годин – аналіз

В Україні запустили додаток для читання та слухання книжок Librarius

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше