Заборонений Китаєм фільм-номінант на "Оскар" став ще популярнішим

Заборонений Китаєм фільм-номінант на "Оскар" став ще популярнішим

Заборонений Китаєм фільм-номінант на "Оскар" став ще популярнішим
Кадр з фільму

Заборонена до показу в Китаї принесла документальному фільму "Не розділяй" неочікувану популярність. Режисер Андрес Хаммер розповів, чому зараз в усьому світі говорять про його малобюджетну стрічку.

Норвежець Андерс Хаммер приїхав до Гонконгу у 2019 році, щоб зафіксувати на камеру боротьбу місцевих мешканців за демократію. Коли його фільм став претендентом на "Оскар" в номінації "Найкраща короткометражна стрічка", він неочікувано опинився в центрі уваги з боку китайської влади.

Обурені та збентежені китайські бюрократи вперше за багато років заборонили місцевим телеканалам транслювати церемонію нагородження "Оскар". Держава проти будь-яких згадок про фільм, тому місцеві ЗМІ мають обмежити навіть кількість згадок про номінантів та переможців премії.

Хаммер засмучений, що місцеве населення не зможе побачити навіть уривки з його стрічки, проте в усіх інших частинах світу про фільм "Не розділяй" говорять та пишуть дуже багато – про таке він навіть не міг мріяти.

"Короткометражні документальні фільми зазвичай не привертають багато уваги. Іронічно, але зараз саме Китай просуває цю стрічку", – коментує The Guardian режисер.

Тридцятихвилинний фільм "Не розділяй" досліджує протест в чудовій, плавній інтимній манері та переносить глядача у саме серце вуличних демонстрацій.

Мільйони людей вийшли на мирний марш вулицями Гонконгу влітку 2019 року. Їхній гнів спричинив новий закон, який обмежив право містян на прозорий судовий розгляд.

Що ширшими ставали вимоги населення до демократії, то жорстокіше на це реагувала поліція. Зараз мітингувальники перебувають у в'язниці, вигнанні або чекають на рішення суду.

"Це був найбільший бунт проти Пекіна та політичного керівництва за дуже довгий час. Я думаю, що керівництво Китаю дуже боїться, що це може якимось чином поширитися та надихнути когось в материковій частині Китаю спробувати зробити те саме", – каже Хаммер.

Чи вдасться стрічці "Не розділяй" стати переможцем цьогорічної церемонії, стане відомо в ніч на неділю, 26 квітня, коли відбудеться вручення нагород "Оскар-2021".

Читайте також

Як змінилися правила "Оскара": сексизм, расизм і пандемія

Букмекери спрогнозували, хто стане переможцями премії "Оскар-2021"

Став відомий список номінантів на Оскар-2021

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад