Приватизація принесла у 2020-му в 5 разів більше грошей, ніж у 2019-му – ФДМ

Приватизація принесла у 2020-му в 5 разів більше грошей, ніж у 2019-му – ФДМ

Приватизація принесла у 2020-му в 5 разів більше грошей, ніж у 2019-му – ФДМ
Суспільне Львів

Прибутки бюджету від приватизації у 2020 році принесли у 5 разів більше грошей, ніж у 2019-му.

Про це повідомив голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко в ефірі "Зворотнього відліку" на Суспільному.

"Ми у минулому, коронавірусному році, 2020-му, принесли до бюджету у 5 разів більше, ніж у 2019-му; і в 10 разів більше, ніж у 2018-му. Тільки змінивши правила процедури", – зазначив він.

За його словами, це вдалось зробити, завдяки зміні процедури в онлайні. Ідеться зокрема про "малу" приватизацію.

"Зробивши онлайн-сайт... ми повертаємо довіру спочатку бізнесу, а потім, сподіваюсь, ширшого кола громадян. Тому що люди не вірять в приватизацію – "багато разів обманули". Але коли ціна збільшується і підприємці бачать, що все чесно, зайшов на сайт "поклікав", прийшов – інвестував", – додав Сенниченко.

Читайте також: Велика приватизація: чи готові державні об’єкти перейти в приватні руки

Водночас за даними Мінекономіки, дохід від приватизації у 2020 році становив 2,5 мільярда гривень при запланованих 400 мільйонів гривень.

Що відомо

  • У березні 2020 року Верховна рада прийняла законопроєкт, яким тимчасово, а саме на період карантину, обмежив проведення "Великої приватизації".
  • 4 лютого парламент ухвалив за основу зміни до закону "Про приватизацію державного і комунального майна", який розблоковує проведення аукціонів з продажу об’єктів великої приватизації у період карантину.
  • Верховна рада підтримала зміни до закону "Про приватизацію державного і комунального майна", які дозволяють проведення аукціонів з продажу об’єктів "великої" приватизації у період карантину.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що в межах масштабної приватизації в Україні у першу чергу почали передавати у приватну власність сотні неефективних підприємств, а не стратегічні об'єкти.
  • 15 липня Фонд державного майна завершив аукціон з продажу готелю "Дніпро". Об'єкт придбала компанія ТОВ "Смартленд" за понад мільярд гривень. Ставка, яка виграла, перевищила початкову ціну в понад 13 разів.
  • Переможець аукціону з приватизації столичного готелю "Дніпро" переказав до державного бюджету понад мільярд гривень за його купівлю.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок