Рада має намір розблокувати аукціони з продажу об’єктів приватизації

Рада має намір розблокувати аукціони з продажу об’єктів приватизації

Рада має намір розблокувати аукціони з продажу об’єктів приватизації
. Колаж / Суспільне

Верховна рада ухвалила за основу зміни до закону "Про приватизацію державного і комунального майна", який розблоковує проведення аукціонів з продажу об’єктів великої приватизації у період карантину.

Відповідне рішення підтримали 284 народних депутатів.

Депутатам було запропоновано два законопроєкти: 4543 та альтернативний 4543-1.

"Законопроєкт покликаний для розблокування приватизації. Як ви знаєте, рік тому парламент прийняв законопроєкт, яким тимчасово обмежив проведення великої приватизації. Мала приватизація за 2020 рік показала свою ефективність попри ситуацію з коронавірусом. До держбюджету було надходження у розмірі 2,3 млрд грн. Прийняття законопроєкту дозволить виконати ті показники в держбюджеті, які були проголосовані у розмірі 12 млрд грн", – розповіла заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Світлана Паніотіоді.

"Альтернативним законопроєктом пропонується продовжити заборону приватизації та пропонується додатково встановити, що прийняті рішення щодо приватизації вважаються такими, що втратили чинність", – пояснив член комітету з питань економічного розвитку Богдан Кицак.

За його словами, після прийняття у другому читанні можливе оголошення аукціонів по трьох об'єктах: Київський машинобудівний завод, ОГКХ (Об'єднана гірничо-хімічна компанія) та "Президент Готель". приватизація інших об'єктів наразі не передбачається.

"Після того, як ви скасували закон про заборону приватизації стратегічних об'єктів, ми стали першою країною у світі, яка при такому підході не буде мати державної стратегічної власності. Цей закон, про який ми говоримо – це прискорення великої приватизації. Ми категорично за те, щоб відновити перелік стратегічних об'єктів, які мусять залишитися у державній власності. Якщо цього не буде, ми будемо пропонувати провести референдум за народною ініціативою, щоб повернути мораторій на продаж стратегічної власності", – сказала нардепка від фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

Проєктом закону №4543 передбачено виключити пункт із закону, яким на період встановлення Кабінетом міністрів карантину та обмежувальних заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби, аукціони з продажу об’єктів великої приватизації не проводяться. Таким чином розблоковується проведення аукціонів з продажу об’єктів великої приватизації у період карантину.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський заявив, що в межах масштабної приватизації в Україні у першу чергу почали передавати у приватну власність сотні неефективних підприємств, а не статегічні об'єкти.
  • 15 липня Фонд державного майна завершив аукціон з продажу готелю "Дніпро". Об'єкт придбала компанія ТОВ "Смартленд" за понад мільярд гривень. Ставка, яка виграла, перевищила початкову ціну в понад 13 разів. 
  • Переможець аукціону з приватизації столичного готелю "Дніпро" переказав до державного бюджету понад мільярд гривень за його купівлю.
На початок