У Краматорську діти поставили виставу за творми Івана Андрусяка

У Краматорську діти поставили виставу за творми Івана Андрусяка

У Краматорську діти поставили виставу за творми Івана Андрусяка фото: Суспільне Донбас

У Краматорську відбулася прем’єра літературно – музичного спектаклю "Стефа та її Чакалка". Його півтора року готували вихованці народного театру книги "Еспада" за казкою-повістю сучасного дитячого письменника Івана Андрусяка. Через карантинні обмеження показ провели без глядачів.

У виставі грають десятеро акторів, віком від 10 до 17 років. Одну з головних ролей у виставі грає 17-річний Данило Варвянський.

У Краматорську діти поставили виставу за творми Івана Андрусякафото: Суспільне Донбас

У Краматорську діти поставили виставу за творми Івана Андрусяка

"Чакалка - такий собі жіночий варіант Бабая. На Слобожанщині, і, якщо не помиляюся, Чернігівщині. Ним лякали дітей. Вона прийде, забере в мішок і понесе кудись в ліс. Ну, у нас показується інша сторона цієї монети", – розказує виконавець ролі Чакалки Данило Варвянський.

За сценарієм Чакалка викрадає неслухняних дітей, та виховує з них своїх поплічників.

"Я граю Стефу, мені дуже сильно подобається цей персонаж, тому що вона досить схожа на мене в реальному житті, не знаю як, але у мене виходить грати, тому що по суті мені нічого не доводиться робити, це моє життя", – розказує акторка Софія Ступак.

Поставили спектакль за казкою-повістю сучасного дитячого письменника Івана Андрусяка.

У Краматорську діти поставили виставу за творми Івана Андрусякафото: Суспільне Донбас

У Краматорську діти поставили виставу за творми Івана Андрусяка

За словами ще однієї акторки вистави Вікторії Ступак, те, що вистава поставлена за повістю сучасного українського автора, дуже важливо для промоції української сучасної культури серед дітей та підлітків.

"Це дуже класно, що зараз підіймається тема сучасної літератури. І ця книжка написана такою дуже простою та зрозумілою для дітей, для дорослих мовою, і в неї є декілька філософських роздумів, цікаво", – розказала Вікторія.

Виставу готували півтора року. Репетиції проводили двічі на тиждень у Центральній публічній бібліотеці Краматорська. Тут театр народної книги "Еспада" працює чотири останніх роки. Загалом театр існує з 1983 року. В основу вистав тут беруть твори сучасних письменників.

"Таке явище як народний театр книги - унікальне по всій Україні. За книжковими творами мало хто робить свої постановки, а тут і добір матеріалу суто за книжкою, за її змістом, ніде не відходимо від авторського тексту", – розказала акторка театру Юлія Стороженко.

Перший показ "Стефи та Чакалки" планували провести до Дня театру. Через карантинні обмеження виставу переносили. Прем’єру провели без глядачів. Натомість записали відео спектаклю. Будуть його поширювати на Інтернет-сторінках театру.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди