Урош Велепець - про план підготовки України до сезону та зміни в складі

Урош Велепець - про план підготовки України до сезону та зміни в складі

Ексклюзивно
Урош Велепець - про план підготовки України до сезону та зміни в складі Biathlon.com.ua

Ексклюзивне інтерв'ю головного тренера жіночої збірної України з біатлону для Суспільне Спорт.

Словенський тренер Урош Велепець повернувся до роботи із жіночою збірною України, яку готував до Олімпійських Ігор у 2018 році. Він очолив команду за один рік до нової Олімпіади, Пекін-2022.

До складу команди "А", якою буде займатися Велепець, увійшли сім біатлоністок - Юлія Джима, Дар'я Блашко, Олена Підгрушна, Анастасія Меркушина, Катерина Бех, Ірина Петренко, Анна Кривонос. Сестри Семеренко одразу перейшли на підготоку з особистим тренером.

Читайте також: Перше інтерв'ю після повернення. Урош Велепець - про збірну України, формування складу та завдання

Таке ж рішення про самопідготовку прийняла і Дар'я Блашко - біатлоністка повідомила, що хоче готуватися до сезону із особистим тренером Володимиром Махлаєвим. Натомість, Велепцю вже вдалося домовитися щодо роботи у загальній команді іншої біатлоністки, Анастасії Меркушиної, яка також спочатку хотіла готуватися окремо.

В ексклюзивному інтерв'ю Суспільне Спорт головний тренер жіночої команди розповів, про план підготовки біатлоністок команди "А" до нового сезону. Велепець визнав, що хотів би готувати усіх біатлоністок, однак перед Олімпіадою треба було знайти найбільш оптимальне рішення для всієї команди.

  • Про рішення Блашко готуватися окремо

"Треба знайти найбільш оптимальне рішення для усіх. Даша захотіла тренуватися із Махлаєвим ще у цьому cезоні, до Олімпіади. Запропонував, як можна було б: йому приїхати на збір і подивитися кілька днів за нею, але вони відмовилися і вирішили просто відправитися на самопідготовку. Найголовніше - довіра: Даша своєму тренеру довіряє настільки, що готова займатися підготовкою окремо. Це не щось там таке, і тому ми вирішили дати їй можливість для самопідготовки.

Дар'я БлашкоGetty Images

Урош Велепець - про самопідготовку Блашко і сестер Семеренко та збори до олімпійського сезону

Звісно, що на "вкатці" будемо разом, оскільки я хочу подивитися на тих дівчат, які є кандидатами на Олімпіаду з команди "А". На "вкатці" будемо разом, а до того будемо бачити, чи будемо з нею [Блашко] пересікатися, або ж ні, на 100% ще не затвердили".

  • Про самопідготовку Блашко та сестер Семеренко

"Вони брали відповідальність на себе щодо готовності до зими. Про це вже говорити сенсу немає, нам просто потрібно їм довіряти у тому, як вони готуватимуться до сезону. Чи будуть вони на необхідному рівні перед Олімпіадою, щоб потрапити до команди - це побачимо пізніше".

  • Про рішення Меркушиної готуватися у загальній групі

"Радий, що Настя погодилися бути із командою. З Олегом [Меркушиним] це ще будемо вирішувати всі ці питання. Треба подивитися, як вона готувалася у минулому та позаминулому році. Ті сезони, що було до 2018 року, - знаю, Насті була в команді. Треба подивитися, як вона готувалася в останні сезони, однак ризикувати немає сенсу. Треба просто притримуватися тієї схеми, яка була, знайти якісь нові методики та підходи, що можна зробити краще. Це треба вирішувати із Олегом".

  • Чого очікує від співпраці сестер Семеренок та Григорія Шамрая

"100% - зможе підготувати їх до сезону. Дуже сильно поважаю Григорія, він один із найкращих тренерів, з якими я працював і яких знаю. З досвідом, енергією, розумінням. Упевнений, що дівчата з Григорієм зможуть та будуть тренуватися правильно. Ми будемо давати те, що їм потрібно. Упевнений, що Григорій поверне їх на високий рівень, який потрібен українській команди, ми дуже хочемо їх бачити у стані 3-річної давності. Вони сильно можуть допомогти команді на усіх стартах та в естафетах".

  • Як вплине на Джиму зміна формату підготовки

"Юлія звикла тренуватися із хлопцями у моїй команді в Словенії. Багато часу там проводила, і вже навіть вивчила словенську. Але нам треба дивитися не лише за Юлією, але й на увесь український біатлон. Не лише за жіночим, але й за чоловічим, оскільки є змішані естафети. Треба підняти жінок на високий рівень і на даний момент вона зрозуміла, що це правильно, тому так і зробили".

  • Як вплинула роботу з Санітрою на українських жінок у минулому сезоні

"Це [робота із Санітрою] - точно плюс. Пам'ятаєте, як Олена Підгрушна працювала з Олександром Кравченком та які результати показувала практично цілий сезон. Звісно, не витримала так багато стартів поспіль, але вона все одно непогано була готова. Щодо Юлії ви знаєте, Настя [Меркушина] працювала із батьком, лише Даша Блашко та Катерина Бех тренувалися із цією командою. Будемо розмовляти з Санітрою, які плани він мав на Олімпіаду. Шукатимемо найкращий варіант".

Читайте також: Юрай Санітра - про плани на підготовку до олімпійського сезону та Сергія Семенова у команді А
  • Про підготовку Катерини Бех та Анни Кривонос

"Бех - вона молода, не бачу там багато проблем. Навіть заново готувати, але буду намагатися прийняти ті програми, які були зроблені раніше і не сильно змінювати її підготовку до сезону. Знаю також Аню Кривонос, працював із нею. Останні два-три роки вона не мала того рівня. Будемо шукати можливість, щоб повернути її на той рівень".

Катерина Бехbiathlon.com.ua

Урош Велепець - про самопідготовку Блашко і сестер Семеренко та збори до олімпійського сезону

  • Чого очікує від Ірини Петренко (Варвинець)

"Петренко після усього кількох тренувань у минулому сезоні пішла на Кубка IBU. Там просто змагалася, набирала цей досвід, відчула старти, непогано виступала на чемпіонаті Європи, може зачепитися, триматися.

Упевнений, що до сезону можна підготувати не гірше, ніж була востаннє, коли я був в Україні. Враховую склад на Олімпіаду також з Ірою - навіть з кількома тренуваннями вона показала певний рівень. А якщо розпочне підготовку до сезону з травня, то упевнений, що вона також буде на високому рівні".

  • Про початок зборів жіночої команди до сезону

"Скинув дівчатам план зборів. У Сянках з 18 травня, а з 1 травня буде вже програма роботи, оскільки хочу дівчат бачити готовими до тренувань. Багато хто із дівчат ще катається на лижах, займається спортом. Ми це називаємо "активний відпочинок". Ці два тижні в травні будемо робити вже за певної схеми, а в Сянках розпочнемо шлях до Пекіну.

Хто буде готуватися на першому зборі? Юлія Джима, Олена Підгрушна, Анастасія Меркушина, Ірина Петренко, Катерина Бех та Анна Кривонос. Потім будемо далі думати, можливо, когось із команди "Б" заберемо, хто показуватиме високий рівень. Хочу побачити програму команди "Б", зв'яжуся із Валєрій Лєсніковим та Іллею Лопуховим. Потрібно підняти дівчат до рівня основної команди.

Блашко та сестри Семеренко? Так, я їх побачу пізніше. Не знаю, [коли я їх там побачу], складно сказати, як вони плануватимуть. Поки що є час це вирішити".

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів