Перше інтерв'ю після повернення. Урош Велепець - про збірну України, формування складу та завдання

Перше інтерв'ю після повернення. Урош Велепець - про збірну України, формування складу та завдання

Ексклюзивно
Перше інтерв'ю після повернення. Урош Велепець - про збірну України, формування складу та завдання
Суспільне Спорт

Ексклюзивне інтерв'ю нового головного тренера жіночої збірної України для Суспільне Спорт.

За 10 днів після завершення біатлонного сезону уже був сформований список спортсменів команди "А" на олімпійську зиму, а також визначені тренерські штаби жіночої та чоловічої збірних України.

Якщо у попередньому сезоні за обидві команди відповідав Юрай Санітра, то в новому - він працюватиме лише з чоловічою збірною. Натомість головним тренером жіночої збірної стане словенець Урош Велепець - спеціаліст, який працював з українською командою у попередній олімпійський цикл.

Читайте також: Склад збірної України з біатлону до підготовки до олімпійського сезону

Велепець пішов з української команди після Олімпіади-2018 - тоді біатлоністки не виграли жодної нагороди, завдання не було виконане. За наступні три роки з українською збірною працювали різні тренери, за різними методиками.

І от - в олімпійський сезон - Урош Велепець (увесь час працював з Юлією Джимою) повертається повноцінно в український біатлон.

Суспільне Спорт поспілкувалося зі словенцем після новини про його призначення. Це його перше велике інтерв'ю у статусі знову головного тренера жіночої збірної.

За словами Уроша, він прилетить до Києва усередині квітня, щоб зустрітися з командою та проговорити ще "кілька нюансів" щодо роботи. Однак, Велепець зазначає: "Ми домовилися, я готовий працювати".

  • Про роботу в стані збірної Словенії

"Чи залишуся там працювати? Ні. У мене був контракт, така домовленість, що треба медаль на Олімпіаді від Якова Фака і потрібно, що чоловіча команди закінчила сезон у топ-10 Кубка націй для отримання п'ятої квоти. [Словенії] потрібно підтягувати команду: Клемен Бауер може ще сезон буде, Яков - може трохи більше.

Усі цілі, які були поставлені на цей сезон, були виконані. Ще взимку домовилися, що треба підводити молодих тренерів. Яков Фак уже розуміє, що йому потрібно робити, а решті потрібно вчитися. У мене є ціль - особиста медаль, після трьох Олімпіад з медалями, не хочу четверту без".

  • Про попередній досвід роботи в Україні

"Ми усі професіонали. Завдання, яке ставилося - медаль на Олімпіаді у Пхьончхані - не вийшло, як хотіли. Дівчати захворіли перед Олімпіадою, було багато проблем, і не вийшли на рівень. Збір у Казахстані, коли потрапили на температуру до -30°C, не могли нормально тренуватися. Не потрапили в ту форму, яка мала бути на Олімпіаді. Після Ігор подав у відставку, оскільки цілі, які ставилися, я не виконав. Бринзак цю відставку прийняв, і це нормально. У мене ніяких проблем в Україні не було і не буде".

  • Про формування тренерського штабу збірної

"За домовленостями, Олександр Кравченко точно, буде займатися стрільбою: я його поважаю, він досить спокійний і розбирається у стрільбі на високому рівні. Також буде Ігор Ященко: ним задоволений, він молодий тренер, вважаю його дуже перспективним. Не знаю, скільки часу буду перебувати в Україні, треба буде ще навчити їх роботі, методиці. Але Ігор Ященко - точно здібний, він поки що молодий, потім зможе приймати команду самотужки і готувати".

  • Про роботу із сестрами Семеренко

"Цей рік був першим, коли вони без Григорія Шамрая: сезон вийшов не так, як хотіли б. Напевне, їм буде зручніше працювати з ним, він знає їх досить давно. Але у мене дуже велике бажання підготувати їх до рівня того, що був 3-4 роки тому. Вони нам потрібні, звісно, в команді. Якісь збори будемо разом робити, щоб подивитися, на скільки готові, щоб потім розуміти, кому, куди та як".

  • Про роботу із Анастасією Меркушиною

"Ми поставили її в команду. Це питання ще треба буде обговорювати з нею і Олегом [Меркушиним]. Моє бажання: щоб вона навіть не на всіх зборах, а інколи підключалася, щоб побачити, як вона готова, який рівень конкуренції. Робота завжди краща, коли більше дівчат знаходяться разом.

Квота на сезон у нас буде 5 спортсменок, зараз маємо 7 плюс сестри Семеренко - це уже дев'ять. Треба буде боротися за позицію в команді, за старти на рівні Кубка світу. І на Кубку IBU треба рівень підняти, бо і там, і у юніорів результати були не дуже. Наше завдання - підняти рівень решти, не тільки команди "А". Звісно, треба знати, як здобути медаль, але й треба підняти рівень. Більше конкуренції - більше у дівчат з'явиться бажання та мотивації. Сподіваюся, встигнемо.

Треба працювати як одна команда, а з особистими тренерами будемо постійно в контакті, бо вони своїх спортсменок знають. Але нам треба йти в одну сторону. Мої інтереси у розвитку і на нижчих рівнях, підняти його. Не чекати "що буде", а стати агресивною командою, яка хоче досягти того, чого досягають лідери біатлону".

Що відомо

  • Останні сезони Урош Велепець працював зі збірною Словенії, а також був особистим тренером Юлії Джими.
  • У склад команди "А" на літню підготовку потрапили: Юлія Джима, Дар'я Блашко, Олена Підгрушна, Анастасія Меркушина, Катерина Бех, Ірина Петренко, Анна Кривонос. Окремо ще є Валентина та Віта Семеренко.
  • Перший збір біатлоністів розпочнеться 13 травня, він відбудеться у Сянках (Львівщина). Подальша програма поки невідома.
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022