Дар'я Блашко хоче готуватися до Олімпіади-2022 за індивідуальною програмою. Чому та хто тренуватиме

Дар'я Блашко хоче готуватися до Олімпіади-2022 за індивідуальною програмою. Чому та хто тренуватиме

Дар'я Блашко хоче готуватися до Олімпіади-2022 за індивідуальною програмою. Чому та хто тренуватиме Biathlon.com.ua

А ось Анастасія Меркушина готова за певних умов тренуватися у команді.

У збірній України з біатлону продовжуються зміни та перестановки напередодні старту підготовки до сезону 2021/22. Одна з подій на шляху до планування нового сезону - тренерська рада федерації біатлону України, яка відбулася в п'ятницю, 16 квітня.

Саме під час тренерської ради мали визначити плани на олімпійський сезон 2021/22.

Ще наприкінці березня стало відомо про перші зміни у складі в збірній Україні. Юрай Санітра, який працював із чоловічою та жіночою командами, зосередиться на роботі із чоловіками. А замість нього працювати із жіночою збірною України буде Урош Велепець, який готував її до Олімпіади-2018.

Читайте також: Перше інтерв'ю після повернення. Урош Велепець - про збірну України, формування складу та завдання

Тоді ж був сформований склад команди "А" на підготовку до сезону. Попередньо він виглядав наступним чином:

  • Чоловіки: Дмитро Підручний, Артем Прима, Богдан Цимбал, Антон Дудченко, Артем Тищенко, Тарас Лесюк, Руслан Ткаленко
  • Жінки: Юлія Джима, Дар'я Блашко, Олена Підгрушна, Анастасія Меркушина, Катерина Бех, Ірина Петренко, Анна Кривонос
Читайте також: Склад збірної України з біатлону до підготовки до олімпійського сезону

Планувалося, що Валентина та Віта Семеренко готуватимуться до сезону за індивідуальною програмою.

А під час тренерської ради таке ж прохання висловила Дар'я Блашко. За інформацією Biathlon.com.ua, Блашко попросила готуватися до Олімпіади-2022 за індивідуальною підготовкою під керівництвом Володимира Махлаєва (вони разом перебралися з Білорусі в Україну).

При цьому вона зазначила, що хоче готуватися за індивідуальною програмою лише до наступного сезону, після чого готова повернутися до основної групи. До сезону-2020/21 Блашко готувалася у загальній групі під керівництвом Юрая Санітри.

Читайте також: Юрай Санітра - про плани на підготовку до олімпійського сезону та Сергія Семенова у команді А

А ось Олег Меркушин, тренер та батько Анастасії Меркушиної, повідомив про можливість підготовки біатлоністки до олімпійського сезону у загальній групі. При цьому раніше президент федерації біатлону України Володимир Бринзак повідомляв, що Меркушина хоче готуватися до сезону окремо від загальної команди і її планують відправити на самопідготовку.

Остаточне рішення щодо підготовки спортсменок основної команди, як повідомляє джерело, буде прийнято у найближчі тижні. При цьому головний тренер жіночої збірної України Урош Велепець під час першого збору планує провести спільні заняття для представниць команди А, а також біатлоністок з команди Б та юніорок.

Як виглядає склад жіночої збірної України

  • Підговка з Урошем Велепцем: Юлія Джима, Олена Підгрушна, Катерина Бех, Анна Кривонос, Ірина Петренко
  • Самопідготовка: Віта та Валентина Семеренко (Григорій Шамрай), Дар'я Блашко (Володимир Махлаєв), Анастасія Меркушина (Олег Меркушин)
Читайте також: Склад збірної України з біатлону до підготовки до олімпійського сезону

Які ще питання піднімалися під час тренерської ради?

  • Перші тренувальні збори: жіноча команда - 18 травня, чоловіча - 29 травня. Обидві команди розпочнуть підготовку в Сянках.
  • Організація закордонного гірського збору для обох команд перед Олімпіадою-2022. Дата та місце проведення поки що невизначені.

Біатлон на Олімпійських іграх-2022: які правила відбору

  • Буде розіграно 11 комплектів нагород: у спринті, переслідуванні, індивідуальній, мас-старті (це особисті старти), класичній естафеті та змішаній. Одиночна змішана естафета - не входить в олімпійську програму.
  • Стартувати в особистих гонках (спринт та індивідуальна) зможуть по 4 біатлоністи від кожної країни.
  • Заявити на Олімпіаду можна буде від чотирьох до шести біатлоністів, залежно від квоти кожної країни: 1-3 місця у олімпійській кваліфікації - 6 атлетів у заявці, 4-10 місця - 5 атлетів, 11-20 - 4 атлети. Олімпійська кваліфікація триває з початку сезону 2020/21 до січня 2021/22.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаТрансляція ЧС з футзалу