"Силою змусити не можемо". Володимир Бринзак - про підготовку Анастасії Меркушиної з Урошем Велепцем

"Силою змусити не можемо". Володимир Бринзак - про підготовку Анастасії Меркушиної з Урошем Велепцем

"Силою змусити не можемо". Володимир Бринзак - про підготовку Анастасії Меркушиної з Урошем Велепцем Biathlon.com.ua

Президент федерації біатлону України - про підготовку біатлоністок до сезону-2021/22 та стан Сергія Семенова і Катерини Бех.

31 березня збірна України з біатлону повідомила склад команди на олімпійський сезон-2021/22.

Головною зміною у складі стала зміна тренера жіночої команди. Урош Велепець, який готував жіночу збірну на Олімпіаду-2018, вдруге очолив команду.

Читайте також: Перше інтерв'ю після повернення. Урош Велепець - про збірну України, формування складу та завдання

Крім того, у складі команди "А" не опинилося Валентини та Віти Семеренко. Вони будуть готуватися до сезону під керівництвом особистого тренера Григорія Шамрая. Водночас, Анастасія Меркушина, що перед цим займалася під керівництвом батька Олега Меркушина, до складу потрапила і мала б займатися із основною командою.

Урош Велепець в інтерв'ю Суспільне Спорт зазначав, що хоча Меркушину поставили у команду, питання її підготовки потрібно буде обговорити із нею та тренером. Президент федерації біатлону Володимир Бринзак, коментуючи підготовку Меркушиної порталу XSport, наголосив: вона - проти того, щоб займатися із усіма.

"Чи хтось із дівчат проти підготовки у загальній команді? Так, [Меркушина]. Поки не знаємо, що з ними робити. Відпускаємо на самопідготовку, оскільки силою змусити не можемо, а розуміння немає. Тому маємо такий випадок, хай тренуються".

Водночас, Бринзак в ефірі студії "Біатлон" на Суспільному після останнього етапу в Естерсунді зазначав, що під час чемпіонату України в Буковелі поспілкується із представницями жіночої команди з приводу підготовки до олімпійського сезону.

Щодо Віти та Валентини Семеренко, Бринзак зазначив, що вони будуть готуватися до сезону із особистим тренером, однак матимуть можливість відібратися у команду на етапи Кубка світу та Олімпіаду-2022.

"Створимо для них всі можливості для тренувань, вони будуть готуватися із Григорієм Шамраєм. Потім вже на вкатці приєднаються до основи і на загальних умовах будуть відбиратися до команди".

Також президент федерації біатлону України розповів про стан здоров'я Катерини Бех та Сергія Семенова. Бех пропустила заключний відрізок сезону 2020/21 через травму спини, а Семенов взагалі не брав у ньому участі.

"Катя поїхала до батьків, вони відправилися у Геленджик, де у них є дім. Вона проходить реабілітацію, а як тільки розпочнеться підготовка до нового сезону - буде тут".

"Семенов у Швейцарії, але найближчим часом відвідає клініку в Угорщині, яка займатиметься реабілітацією після хвороби. Він вже був там колись, сподіваємося, це йому допоможе. Сам він каже, що відчуває себе нормально, жодних ознак хвороби немає, але як тільки починає тренуватися, з'являється слабкість. Тому ще треба час".

Що відомо

  • За останні 4 роки жіноча збірна України мала трьох тренерів: крім Уроша Велепця, із командою працювали Андрій Прокунін, а також Юрай Санітра, який поєднував роботу із чоловічою збірною у сезоні-2020/21.
  • Анастасія Меркушина готувалася до біатлонних сезонів під керівництвом батька Олега Меркушина. Найкращий особистий результат спортсменки у сезоні-2020/21 - друге місце в індивідуальній гонці на чемпіонаті Європи в Душниках-Здруй.
  • У склад команди "А" на літню підготовку потрапили Юлія Джима, Дар'я Блашко, Олена Підгрушна, Анастасія Меркушина, Катерина Бех, Ірина Петренко, Анна Кривонос.
  • Востаннє Семенов змагався на міжнародному рівні в березні 2020 року, взявши участь в етапі Кубка світу в Контіолагті (81-е місце у спринті).
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика