Данія може поділитися своїми дозами вакцини AstraZeneca з біднішими країнами — ВООЗ

Данія може поділитися своїми дозами вакцини AstraZeneca з біднішими країнами — ВООЗ

Доповнено
Данія може поділитися своїми дозами вакцини AstraZeneca з біднішими країнами — ВООЗ

Данія розглядає можливість постачання своїх вакцин від коронавірусу виробника AstraZeneca до бідних країн після того, як повністю зупинила їх використання через побоювання рідкісних випадків тромбозу.

Про це заявив 15 квітня директор ВООЗ у Європі Ганс Клюге, пише Reuters.

“Я вчора провів перемовини з генеральним директором Управління охорони здоров'я Данії Сореном Бростромом, і як я розумію, Міністерство закордонних справ Данії готове або вже розглядає варіанти, щоб поділитися вакцинами AstraZeneca з біднішими країнами", — заявив представник ВООЗ.

Так, 14 квітня Данія стала першою країною, яка повністю припинила використання вакцини від COVID-19 виробника AstraZeneca через розслідування повідомлень про рідкісні випадки тромбозу у пацієнтів, які отримали щеплення нею.

Читайте також: AstraZeneca готує документи для поставок вакцини в Україну за програмою COVAX.

На противагу цьому, ВООЗ продовжує рекомендувати використання вакцини від AstraZeneca. В організації переконані, що в такому випадку “переваги перевищують ризики”.

Представники ВООЗ також зупинили критику рішення Данії щодо припинення використання вакцини AstraZeneca, вказавши, що "кожна країна повинна мати гнучкість у прийнятті рішень щодо своїх програм вакцинації, виходячи з рівня вакцинації, нових випадків заражень та госпіталізацій".

Поруч з цим, віддати "надлишкову" кількість непотрібних доз вакцини проти COVID-19 країнам з низьким рівнем доходу закликав 15 квітня президент Світового банку Девід Малпасс.

За даними Ourworldindata, станом на 13 квітня у Данії вакциновано понад 995,6 тисячі осіб. Загалом у країні виявлено 240225 випадків коронавірусної хвороби, через її наслідки померло 2448 осіб.

Вакцина AstraZeneca (Oxford–AstraZeneca, CoviShield) — вакцина проти коронавірусної хвороби COVID-19, розроблена Оксфордським університетом та AstraZeneca.

30 грудня 2020 року вакцину схвалили до використання у програмі вакцинації Великої Британії. Першу дозу вакцини ввели 4 січня 2021 року.

За ліцензійною угодою з AstraZeneca вакцину виробляють також в Індії (Інститут сироватки крові, під торговою маркою CoviShield) та у Південній Кореї (компанія AstraZeneca-SKBio). Ці дві версії вакцини були схвалені ВООЗ для екстреного використання за програмою COVAX 15 лютого 2021 року.

Ефективність вакцини коливається від 62 до 82% — в залежності від методу, віку пацієнтів та дозування.

Що відомо

  • 12 квітня стало відомо, що AstraZeneca готує документи для постачання вакцини в Україну за програмою COVAX.
  • У березні 2021-го країни почали повідомляти про повне або часткове припинення використання вакцини AstraZeneca на тлі повідомлень про виникнення тромбів у деяких пацієнтів після щеплення препаратом. У компанії наголосили, що доказів того, що саме їхня вакцина викликає тромбоз, наразі немає.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала продовжити використовувати препарат AstraZeneca для вакцинації від COVID-19 попри повідомлення про можливі побічні ефекти.
  • 18 березня Європейська агенція з лікарських засобів дійшла висновку, що вакцина проти коронавірусу від AstraZeneca є безпечною та ефективною.
  • Франція та Італія відновили використання вакцини AstraZeneca після висновку Європейської агенції з лікарських засобів про її безпечність. Уряд Швеції дав дозвіл на відновлення вакцинації препаратом AstraZeneca осіб віком понад 65 років.
  • Через зменшення попиту у Румунії вакцину AstraZeneca пропонуватимуть всім охочим.
  • 14 квітня уряд Кіпру у повному складі вакцинувався препаратом AstraZeneca.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок