Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій встановила "червоний" рівень епідемічної небезпеки в Запорізькій та Хмельницькій областях.
Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов.
"З 00 години 00 хвилин 09 квітня 2021 р. "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території Запорізької та Хмельницької областях. Також застосувати на території Запорізької та Хмельницької областей обмежувальні протиепідемічні заходи передбачені для "червоного" рівня епідемічної небезпеки", – написав він.
Як повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, ці області віднесли до "червоної" зони, бо протягом трьох останніх днів в них були перевищені показники: рівень госпіталізацій та коефіцієнт виявлення випадків. Також на Хмельниччині зайнято 68,2% ліжок з киснем.
"Окремо варто зазначити, що погіршення епідемічної ситуації спостерігається у Харківській області. Область впродовж найближчих днів може увійти до “червоного” рівня епідемічної небезпеки за визначеними постановою Кабінету міністрів критеріями", – повідомив Ляшко.
За його словами, у Черкаській та Рівненській областях вирішили "продовжити моніторинг" та не встановлювати в цих областях "червоний" рівень.
Наразі у "червоній" карантинній зоні перебувають 12 областей – Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Хмельницька, Чернівецька та Чернігівська – та місто Київ.
До "помаранчевої" зони входять: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Кіровоградська, Луганська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Харківська та Черкаська області. У "жовтій" карантинній зоні залишається Херсонська область.
Наразі у "червоній" зоні заборонено:
- роботу закладів громадського харчування;
- роботу ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів та театрів;
- роботу непродовольчих магазинів і ринків, спортивних залів, фітнес-центрів та басейнів;
- роботу закладів освіти, окрім дитячих садочків та початкових класів;
- проведення масових заходів.
Водночас у "червоних" зонах продовжать працювати: банки, поштові відділення, аптеки, СТО та автозаправки, заклади медичної та ветеринарної практики, магазини, понад 60% площі яких займають харчові продукти, лікарські препарати, засоби особистої гігієни, побутової хімії та засоби зв'язку. Також місцева влада має вирішити, як працюватиме громадський транспорт.
Що відомо
- В Україні 24 лютого розпочалася кампанія з вакцинації населення проти COVID-19. За день першу дозу вакцини отримали майже 160 людей.
- Міністр охорони здоров'я Максим Степанов спрогнозував, що новий спалах COVID-19 триватиме до кінця квітня.
- Міністерство охорони здоров'я уточнило перелік місць для обов’язкового носіння масок у регіонах "червоної зони". Тепер на вулиці та в парках можна гуляти без маски.
- В Україні наразі не планують вводити тотальний карантин. У низці регіонів, що потрапили в "червону" зону, спостерігається покращення ситуації щодо захворюваності на COVID-19.
- Уряд дозволив продавати у "червоних зонах" садівний матеріал та надавати послуги з прання та хімічного чищення текстильних і хутряних виробів.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу