Рада ухвалила нові військові звання за стандартами НАТО. Що зміниться

Рада ухвалила нові військові звання за стандартами НАТО. Що зміниться

Рада ухвалила нові військові звання за стандартами НАТО. Що зміниться

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №2247, що передбачає зміну деяких військових звань рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу відповідно до стандартів НАТО.

Відповідне рішення парламентарі підтримали 4 червня 291 голосом, повідомляється на сайті Ради.

Зокрема, новий закон скасовує звання "генерал-полковник" та "генерал армії України" замість яких запроваджує звання "генерал". При цьому звання "генерал-полковник", отримане до набрання чинності цим законом, зберігатиметься за особами, звільненими з військової служби у запас або у відставку, а "генерал армії України" зберігатиметься також за військовослужбовцями. Крім того, в армії з'явиться звання бригадного генерала, а на флоті — командор-адмірала.

Також відтепер у рядовому складі армії запроваджено звання рекрута, а у сержантському складі звання "старшина" матиме назву "головний сержант". Крім того, закон скасовує звання у складі прапорщиків і мічманів та запроваджує звання старшого сержантського і старшинського складу — штаб-сержант, майстер-сержант, старший майстер-сержант і головний майстер-сержант, а на флоті, відповідно, штаб-старшина, майстер-старшина, старший майстер-старшина, головний майстер-старшина.

Як зазначається у пояснювальній записці, закон покликаний привести військові звання вищого офіцерського складу до стандартів провідних європейських країн та НАТО й удосконалити законодавство України з питань проходження військової служби у Збройних силах України.

На початок