Зеленський хоче побудувати "загальну" історію для всіх українців

Зеленський хоче побудувати "загальну" історію для всіх українців

Зеленський хоче побудувати "загальну" історію для всіх українців
.

Президент України Володимир Зеленський заявляє про необхідність побудови "загальної" української історії і визначення спільних для всіх українців героїв, аби на їх честь називати вулиці й будувати пам'ятники.

"Є герої, яких шанують на заході і в центрі України, і є інші українці, у яких є свої герої і які мають іншу думку. І я розумію різні почуття. І саме тому я сказав кілька разів, дуже чітко: коли у нас складна історія, давайте побудуємо загальну історію. Давайте знайдемо тих людей, чиї імена не викликають суперечностей в нашому сьогоденні і майбутньому. Назвемо пам'ятники і вулиці тими людьми, чиї імена не провокують конфлікт", — заявив Зеленський в інтерв'ю The Times of Israel.

За його словами, наразі в українців є свої сучасні герої — люди, які зробили історію, вчені, космонавти, великі спортсмени і письменники, яких поважають у всіх куточках України.

На зауваження журналіста щодо нещодавньої сварки з Ізраїлем через вшанування очільника Організації українських націоналістів Степана Бандери по всій Україні до дня його народження Зеленський відповів, що вважає гарними відносини з Ізраїлем, виокремивши нещодавній візит прем'єр-міністра країни Біньяміна Нетаньягу.

Як відомо:

Апеляційний суд Києва залишив у силі перейменування Московського проспекту на проспект Бандери в Печерському районі і проспекту Генерала Ватутіна на проспект Романа Шухевича у Дніпровському районі столиці.

Голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович заявив, що УІНП має розказувати про людей, які зробили свій внесок, зокрема й проливали кров за українську незалежність, а визначати, хто з них є героєм, має народ.

На початок