"Це питання нацбезпеки": Степанов закликає виробляти українську COVID-вакцину

"Це питання нацбезпеки": Степанов закликає виробляти українську COVID-вакцину

"Це питання нацбезпеки": Степанов закликає виробляти українську COVID-вакцину
. Уніан

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що в умовах боротьби за вакцини від коронавірусу, Україна має виробляти власний препарат.

Про це він повідомив у своєму Facebook.

"Сьогодні, коли у світі йде справжня війна за вакцини, коли уряди країн накладають заборони на експорт законтрактованих і проплачених нами партій вакцин, вихід один – почати виробляти свою", — написав Степанов.

При цьому він допустив, що українська вакцина може бути дорожчою, однак її виробництво міністр вважає питанням національної безпеки. За його словами, для старту виробництва вакцин в Україні необхідно внести зміни до законодавства та надати пріоритет при держзамовленні вітчизняним фармвиробникам.

"Вони готові вкладати в це кошти, але їм потрібні гарантії – що держава буде купувати саме в них, бо конкурувати з великими фармвиробниками за ціною вони не зможуть", – зазначив очільник МОЗ.

Що відомо

  • За даними МОЗ, Україна отримає майже мільйон додаткових доз вакцини від Pfizer в межах ініціативи COVAX.
  • 25 березня в Україну відправили першу партію вакцин виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.
  • Україна підписала контракт на постачання 1,8 мільйона доз вакцини проти коронавірусу виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.
  • 18 березня президент Володимир Зеленський заявив, що індійська вакцина Covishield (AstraZeneca) безпечна, а тому немає підстав знижувати темпи вакцинації в Україні.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок