"У нас жодного летального випадку". Зеленський вважає вакцину AstraZeneca безпечною

"У нас жодного летального випадку". Зеленський вважає вакцину AstraZeneca безпечною

"У нас жодного летального випадку". Зеленський вважає вакцину AstraZeneca безпечною
УНІАН

Президент Володимир Зеленський переконаний у безпечності вакцини проти COVID-19 від Covishield (AstraZeneca) та вважає, що в Україні немає підстав знижувати темпи вакцинації.

Про це Зеленський заявив під час пресконференції 18 березня.

"В Україні є поки що єдина вакцина, яка доставлена в Україну – це вакцина Covishield (AstraZeneca). І при низькому рівні довіри населення світу до вакцинації і дуже низькому рівні довіри українців до вакцинації, ми вакцинували близько 90 тисяч людей. З 90 тисяч людей у нас жодного летального випадку", – наголосив президент.

При цьому президент вважає що нині проти вакцини ведеться інформаційна війна.

"Я вважаю що це – інформаційна протидія проти вакцини Covishield. Я не знаю, ким ця війна розпочата, але в Україні підстав зменшувати вакцинацію Astrazeneca я не бачу", – підкреслив він.

Президент нагадав, що вже щепився зазначеним препаратом та не відчув жодних негативних наслідків, та зауважив, що більшість країн світу продовжують використовувати вакцину.

"Ми точно з вами розуміємо, що Бельгія, США, Велика Британія, Польща, Австралія та багато серйозних країн світу – ніхто не зупинив вакцинацію препаратом AstraZeneca. Україна в тому числі. Це факт. Другий факт. Смертність у світі, яку пов’язують інформаційно з вакциною під назвою AstraZeneca, доказів ніяких не має і це ВООЗ офіційно говорить", – зазначив він.

За словами Зеленського, український МОЗ також не оприлюднював жодних заяв про небезпеку, пов’язану з вакциною. При цьому президент додав, що в майбутньому Україна розширюватиме перелік постачальників вакцин.

Що відомо

  • В Україні 24 лютого розпочалася кампанія з вакцинації населення проти COVID-19. За день першу дозу вакцини отримали майже 160 людей.
  • Німеччина, Італія, Франція, Іспанія та деякі інші країни вирішили призупинити процес щеплення препаратом AstraZeneca. Країни чекають на рішення Європейського агентства лікарських засобів після щонайменше 40 випадків тромбозу у вакцинованих.
  • ВООЗ рекомендувала продовжити використовувати препарат AstraZeneca для вакцинації від COVID-19 попри повідомлення про можливі побічні ефекти.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що перше щеплення вакциною проти коронавірусу AstraZeneca знижує ймовірність зараження на 76%. Водночас у Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що побічні ефекти виявляються лише у 0,8% випадків.
  • Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі публічно зробила щеплення вакциною від COVID-19 AstraZeneka у Тбіліській інфекційній лікарні у день свого народження.

Читайте також

Найбільші країни Євросоюзу призупинили вакцинацію препаратом AstraZeneca. Як це вплине на Україну

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок