РНБО наклала санкції на двох бізнесменів з Буковини: що про них відомо

РНБО наклала санкції на двох бізнесменів з Буковини: що про них відомо

РНБО наклала санкції на двох бізнесменів з Буковини: що про них відомо
https://www.facebook.com/president.gov.ua/

Рада національної безпеки та оборони наклала санкції на двох бізнесменів з Чернівецької області: Юрія Кушніра та Олександра Єрімічука. Президент у своєму зверненні назвав їх "топ-контрабандистами".

Про це йдеться у санкційному списку, який потрапив у розпорядження Суспільного.

Юрій Кушнір є засновником фірми "Чернівецький завод будівельних матеріалів" та охоронного агентства "Сокіл". Раніше був обраний депутатом від "Партії регіонів" до Чернівецької обласної ради.

Кушнір фігурує у справі про хабар ексголови облради Івана Мунтяна. За версією слідства, Кушнір ймовірно дав Мунтяну 180 тисяч доларів за передачу в оренду комунального санаторію.

Олександр Єрімічук — засновник підприємства "ВІП КОМ". Він брат експрокурора Кіцманського району Миколи Єремічука.

У 2017 році під час представлення нового прокурора області тодішній генеральний прокурор Юрій Луценко сказав, що на Буковині діють "угруповання контрабанди "слона" [Єрімічука - ред.] та Кушніра".

До санкційного списку загалом увійшли десять людей. У відеозверненні президент Володимир Зеленський вказав, що вони причетні до контрабанди. Їхні активи та майно заблоковані. За підрахунками експертів, збитки від контрабанди сягають 300 мільярдів гривень, які недоотримав бюджет України. З них понад 100 мільярдів – унаслідок неефективної роботи митниці.

"Усунені десятки працівників митних органів", — сказав Зеленський.

Він зазначив, що Офіс президента готує законодавчі зміни, наслідком яких буде криміналізація неправдивого митного декларування. Президент підкреслив, що боротьба з контрабандою буде продовжена, й нині – це "перша десятка, але точно не остання".

Прессекретарка президента Юлія Мендель повідомила Суспільному, що рішення про запровадження санкцій має підписати президент. Після цього санкційний список оприлюднять офіційно.

Що відомо

  • Рада національної безпеки та оборони запровадила санкції проти експрезидента Віктора Януковича, експрем'єра Миколи Азарова та ще 25 колишніх високопосадовців.
  • РНБО ухвалила рішення щодо санкцій проти осіб вищого офіцерського складу, які зрадили Україну.
  • Зеленський збільшив штат апарату Ради національної безпеки та оборони та розширив його структуру.
  • Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони про запровадження нових санкцій проти російських компаній, фізичних осіб та ЗМІ.
На початок