Зеленський підписав рішення РНБО про нові антиросійські санкції

Зеленський підписав рішення РНБО про нові антиросійські санкції

Зеленський підписав рішення РНБО про нові антиросійські санкції
УНІАН

Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про запровадження нових санкцій проти російських компаній, фізичних осіб та ЗМІ.

Як повідомляє пресслужба президента, йдеться про рішення РНБО від 23 березня 2021 року "Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".

Відповідно до нього, термін дії запроваджених санкцій для фізичних осіб складає три роки, для юридичних осіб – від трьох до п’яти років.

Фізичні особи

Зокрема, президент запровадив санкції проти першого заступника міністра внутрішніх справ РФ, генерал-полковника поліції Олександра Горового; начальниці Головного управління з питань міграції Міністерства внутрішніх справ РФ, генерал-лейтенант поліції Валентини Казакової; начальника управління з організації дозвільно-візової роботи Головного управління з питань міграції МВС РФ Кирила Адзінова й ще 21 громадянин Росії, серед яких присутні посадовці МВС, члени Ради Федерації та співробітники Федеральної міграційної служби.

Також під санкціями опинилися три депутати Європарламенту, представники політичної групи "Ідентичність та демократія" Віржині Жорон, Жан-Лін Лакапель та Філіпп Олів'є. Усі троє без дозволу України відвідували окупований Росією Крим.

Запроваджені санкції, зокрема, передбачають блокування активів, запобігання виведенню капіталів за межі України, заборону на участь у приватизації чи оренді держмайна та заборону на отримання віз.

Юридичні особи

У санкційному списку РНБО опинились компанії, які контролюють низку російських інтернет-видань, серед них — автономна некомерційна організація "Інтернет-Преса"; Акціонерне товариство "Газета.Ру", Товариство з обмеженою відповідальністю "Лента.Ру", ТОВ "Федеральне агентство новин", ТОВ "Утро.Ру", Федеральне державне унітарне підприємство "Міжнародне інформаційне агентство "Росія сьогодні", автономна некомерційна організація "Вільна електронна енциклопедія "Довідник Патріота", Федеральне державне унітарне підприємство "Інформаційне телеграфне агентство Росії (ІТАР-ТАСС)" та інші юридичні особи, пов’язані з інформаційними онлайн-ресурсами.

Окрім того, санкції стосуються страхових компаній, серед яких ТОВ "Страхова компанія "Арсенал" та ПАТ СК "Росгосстрах". Також у списку опинилися нафтовидобувні, будівельні, туристичні, аграрні компанії, освітні та наукові установи – загалом 82 юридичні особи.

Запроваджені проти юросіб санкції передбачають блокування активів, обмеження торгових операцій, обмеження або припинення надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування.

Що відомо

  • 20 березня Володимир Зеленський підписав указ, яким продовжив санкції проти російських "Сбербанку" і "Промінвестбанку" ще на три роки.
  • Рада національної безпеки запровадила санкції щодо 19 компаній, які працюють у сфері надрокористування.
  • Рада національної безпеки та оборони запровадила санкції проти експрезидента Віктора Януковича, експрем'єра Миколи Азарова та ще 25 колишніх високопосадовців.
  • Рада Європи запровадила нові санкції проти посадовців з Росії, Китаю та низки інших країни через порушення ними прав людини.
  • 17 березня США оголосили про запровадження нових санкцій проти Росії через отруєння опозиціонера Олексія Навального та ексрозвідника Сергія Скрипаля.
  • Росія пригрозила відмовитися від долара у відповідь на санкції США.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок