РНБО ввела санкції проти військових, які зрадили Україну. Список

РНБО ввела санкції проти військових, які зрадили Україну. Список

РНБО ввела санкції проти військових, які зрадили Україну. Список
Міноборони

Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення щодо санкцій проти осіб вищого офіцерського складу, які зрадили Україну.

Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данілов на брифінгу за результатами засідання Ради національної безпеки й оборони 26 лютого.

"Ми розглядали питання про державну зраду та терористичну діяльність. Було прийнято рішення щодо 10 осіб: Денис Березовський, Станіслав Шапортов, Сергій Нянчур, Юрій Катовський, Олександр Якименко, Володимир Товський, Сергій Ханжа, Сергій Єлисеєв, Дмитро Шакур, Віталій Захарченко", — сказав Данілов.

Данілов повідомив, що ці особи позбавлені всіх державних нагород, усіх військових звань в Україні, до них застосований максимальний пул санкцій, який дозволяє законодавство. Він зазначив, що "цей список буде обов'язково продовжений" і до нього додасться ще 16 осіб, яких запропонував міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

"Ви побачите багато цікавих людей", — сказав він.

У СБУ розповіли, що раніше особам з санкційного списку були оголошені підозри у державній зраді, нині вони перебувають у розшуку, але дотепер до них не були застосовані обмеження економічного характеру.

На думку співробітників СБУ, вказані особи були причетними до підтримки проросійських сил, а також вчиняли дії, спрямовані на зміцнення окупаційного режиму на території Криму та на тимчасово непідконтрольних територіях Луганської та Донецької областей.

Данілов додав на брифінгу, що ОГПУ, СБУ та МВС мають відзвітувати перед РНБО через два тижні.

"Ми прийняли рішення, що через два тижні (середина березня — ред.) на засіданні (РНБО — ред.) буде звіт генерального прокурора, Служби безпеки, Міністерства внутрішніх справ по резонансних справах і всі ті люди, які свого часу зрадили нашу країну, будуть покарані", — сказав секретар РНБО.

Проти кого ввели санкції

У санкційному списку колишніх посадовців опинилися особи, які, на думку СБУ, зрадили присязі та сприяли окупації Криму і Донбасу у 2014 році. Зокрема:

— ексміністр МВС Віталій Захарченко, підозрюваний у злочинах проти людяності під час подій Євромайдану, 25 лютого суд заарештував майно, пов'язане з ним;

— екскомандувач Військово-морськими силами ЗСУ Денис Березовський, який нині віцеадміралом у Росії, раніше він зрадів присязі й перейшов на бік окупантів у Криму;

— ексголова СБУ Олександр Якименко, який був генерал-майором, підозрюваний у державній зраді й злочинах проти людяності під час подій Євромайдану, розшукується за допомогу терористичним організаціям;

— ексгенерал-майор Станіслав Шапортов;

— ексгенерал-майор Юрій Котовський;

— ексгенерал-майор юстиції Сергій Няньчур;

— ексконтрадмірал Дмитро Шакуро;

— ексгенерал-майор Володимир Тоцький;

— ексвіцеадмірал Сергій Єлісєєв, нині заступник командувача Балтійським флотом РФ;

— ексгенерал-майор Сергій Ганжа.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський збільшив штат апарату Ради національної безпеки та оборони та розширив його структуру.
  • Зеленський 26 лютого зібрав засідання Ради національної безпеки і оборони України.
  • 19 лютого Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення про накладення санкцій на три роки проти 19 юридичних та 8 фізичних осіб. До списку, зокрема, потрапили голова політради ОПЗЖ Віктор Медведчук та його дружина, телеведуча Оксана Марченко. Санкції були введені за фінансування тероризму.
  • 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Тараса Козака. Також під санкції потрапили канали "112-Україна", "ZIK" та "NewsOne". Їхню трансляцію було припинено за пів години після публікації указу президента.
  • Співробітники Офісу президента назвали законними санкції Ради національної безпеки та оборони проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Натомість Козак назвав блокування каналів "політичною розправою".
На початок